تبلیغات
پایگاه خبری شاهرود - پس به پایان کار آنها نیز بنگرید!!
 
پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان
دوشنبه 13 آذر 1391 :: نویسنده : خبرنگار


امام علی(علیه السلام) در خطبه ۱۹۲/۹۰می  فرمایند:" اندیشه کنید که چگونه بودند آنگاه که وحدت اجتماعی داشتند، خواسته های آنان یکی، قلبهای انان یکسان و دستهای انان مددکار یکدیگر، شمشیرها یاری کننده، نگاهها به یک سو دوخته، و اراده ها واحد و همسو بود، آیا در آن حال مالک و سرپرست سراسر سرزمین نبودند؟ و رهبر و پیشوای همه دنیا نشدند؟پس به پایان کار آنها نیز بنگرید، در آن هنگام که به تفرقه و پراکندگی روی آوردند، و مهربانی و دوستی آنان از بین رفت، و سخنها و دلهایشان گوناگون شد، از هم جدا شدند، به حزبها و گروهها پیوستند، خداوند لباس کرامت را از تنشان بیرون آورد و نعمتهای فراوان شیرین را از آنها گرفت، ... راستی چقدر حالات ملتها با هم یکسان و در صفات و رفتارشان با یکدیگر همانند ند!"

دانشگاه آزاد دامغان مجاز به پذیرش دانشجوی پزشکی نیست

آریایی‌نژاد عضو کمیسیون بهداشت مجلس ، با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون متبوعش گفت: در این جلسه به موضوع پذیرش دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد دامغان رسیدگی و مقرر شد که پذیرش دانشجو در این دانشگاه، حداقل فعلا منتفی شود.

وی در مورد دستور کار مجلس گفت: ادامه این جلسه به بحث پیرامون نقشه راه کمیسیون گذشت.
دکتر عبدالرحمن رستمیان: تاسیس دانشکده پزشکی دامغان منتفی نیست

اشاره: در پی اعلام خبری مبنی بر "منتفی شدن تاسیس دانشکده پزشکی و پیراپزشکی دامغان"، خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تاریخانه در گفتگو با آقای دکتر رستمیان "نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی"، به طرح سوالی در این خصوص پرداخت. در ادامه ضمن قدردانی از ایشان جهت اختصاص فرصتی برای انجام مصاحبه، شما عزیزان را به مطالعه دیدگاههای مسئول کمیته برنامه ریزی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی دعوت می نماییم.

"دکتر عبدالرحمن رستمیان" نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی طی گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی تاریخانه، ادعای عضو دیگر کمیسیون بهداشت مجلس مبنی بر منتفی شدن تاسیس دانشکده پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان را تکذیب کرد. دکتر رستمیان در پاسخ به سوال خبرنگار ما که از ایشان، علل تصمیم اخیر جلسه کمیسیون بهداشت را جویا شد، اظهار داشت: این موضوع از آنجا آغاز گشت که نماینده اقلیت آشوری در مجلس، به دانشگاه آزاد گفته بود؛ تا زمانیکه مجوز شورای گسترش آموزش عالی را اخذ نکرده اید، نمی توانید نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کنید. به همین دلیل معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی "حجت الاسلام حسن ملک محمدی" و معاون پزشکی آن دانشگاه "آقای دکتر اسدی" با حضور در جلسه اخیر کمیسیون اعلام نمودند که ما پیگیر دریافت مجوز شورای گسترش آموزش عالی هستیم. اگر جایی تقاضا بکند که ما آمادگی لازم برای تاسیس دانشکده را داریم، بررسی نموده و به سمت گرفتن مجوز حرکت می نماییم. نتیجه کلی جلسه مذکور هم این شد که هر جایی بخواهد دانشکده ای را راه اندازی کند، می بایست مجوز لازم را از وزارت بهداشت دریافت نماید تا بعدها دانشجویان برای گرفتن مدرک تحصیلی شان دچار مشکل نشوند. چنانچه برای اخذ مجوز، اقدامات قانوئی لازم صورت نپذیرد، ممکن است مشکلاتی برای این دسته از فارغ التحصیلان بوجود آید. لذا دانشگاه آزاد دامغان هم باید پیگیری کند تا مجوز رسمی را دریافت دارد. البته برای دانشکده داروسازی اطلاع دارم که درخواست مجوز انجام شده و سیر مشخصی دارد که توسط مسئولان ذیربط پیگیری می شود، برای بقیه رشته ها هم که تقاضاهایی مطرح شده، تحقق کامل هر حرکتی مستلزم اخذ اجازه های مرتبط است. بحثی که در کمیسیون بهداشت مطرح بود، همین بود و برای همه جا موضوعیت داشت و تنها مربوط به دامغان نمی شد. آقای دکتر رستمیان اضافه کرد: همچنین در این جلسه مباحثی پیرامون برخی دانشگاههای بین الملل نیز طرح گردید که با توجه به پایین تر بودن رتبه های آنان نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی و هزینه های بالاتر آنها، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کردند که پذیرش دانشجویان پزشکی در دانشگاه آزاد بهتر از ثبت نام دانشجویان در این گروه از دانشگاههای بین المللی است. مسئول کمیته برنامه ریزی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با تکذیب مجدد خبر منتفی شدن پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد واحد دامغان تصریح نمود: درصورتیکه دانشگاه آزاد واحد دامغان، مجوز وزارت بهداشت را اخذ نماید، می تواند فعالیت خود را آغاز کند و تاسیس هیچ دانشگاهی منتفی نیست. دکتر رستمیان با اشاره به شرایط دریافت مجوز گفت: برخورداری از بیمارستان و انجام توافق با مسئولان وزارت بهداشت، از جمله اقدامات موثر برای تسریع در تاسیس دانشکده پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان است.

آقای دکتر رستمیان، زمان درخواست مجوز برای تاسیس دانشکده داروسازی دامغان را مربوط به دوران عضویت آقای دکتر سبحانی در هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی سمنان دانست که البته پس از دوران نمایندگی ایشان هم ادامه داشت، مقوله ای که متفاوت از دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد دامغان می باشد و از طریق وزارت بهداشت در حال پیگیری است. در پایان نماینده دامغان از مسئولان خواست تا با تسریع در طی مراحل قانونی، نسبت به صدور مجوز مزبور اقدام نمایند.
بیایید به جای چشم داشت به داشته های دیگران و بخل و حسد نسبت به موفقیت و پیشرفت همسایگان شهرستان، تلاش کنیم تا داشته های حداقلی شهرستان خودمان روز به روز افزایش یابد.

نوع مطلب : نقد عملکرد مسئولین، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط : وبسایت خبری تاریخانه،
سه شنبه 14 آذر 1391 11:06 ب.ظ
سلام برادر بزرگوار
درود بر شرف و انصاف تان.
ما هیچگاه عده ای قلیل از تفرقه افکنان را با قاطبه مردم شریف و فرهنگ دوست شاهرود یکسان نمی دانیم.
همواره در دفاع از حق و حقیقت موفق باشید.
خبرنگار سلام و عرض ادب
از حسن توجه شما به پایگاه خبری شاهرود کمال تشکر داریم.
امیدواریم تفرقه افکنان از خطبه های امیرالمومنین (ع) پند بگیرند.
موفق و موید باشید
سه شنبه 14 آذر 1391 12:56 ب.ظ
واقعا شاهرودنیوز داره تخم تفرقه و کینه رو بین شاهرود و دامغان پرورش میده!
همینطور پیش بره دامغانیا هم نسبت به ما دید بدی پیدا میکنن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.