پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان

بیست و دومین نشست موثرین شهرستان شاهرود با حضور دكتر كاظم جلالی نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهرود ومیامی واقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات شركت زغال سنگ البرز شرقی برگزار شد.

در این نشست كه تعداد زیادی از مردم شهرستانهای شاهرود ومیامی وبخشهای مختلف در آن حضور داشتند دكتر جلالی این منطقه را منطقه تاریخی و قابل اتكایی در كشور دانست وگفت: كه ما بارها به مسئولین كشور یادآور شده ایم كه توسعه این منطقه صرفا توسعه یك منطقه نسیت بلكه می تواند كمك بزرگی باشد به توسعه كشور.
وی اولین گام توسعه را بحث تربیت نیروی انسانی دانست وافزود: این بدین معنا است كه آموزش عالی وآموزش وپرورش حرف اول را می زند كه خوشبختانه در بخش دانشگاهی كارهای بزرگی انجام شده است.

دكتر جلالی با اشاره به اینكه در حال حاضر بیش از ۳۰هزار دانشجو در مجموعه منطقه شهرستانهای شاهرود ومیامی وجود دارند گفت : این یك نساب بالای جمعیتی است.

وی با اشاره به اینكه در بحث دانشگاهی كارهای بزرگی انجام شده است تصریح نمود: ارتقاء دانشكده علوم پزشكی به دانشگاه ، ساخت وسازهای موجود در بیمارستان فاطمیه ، ایجاد بیمارستان در میامی،ساخت ساختمانهای بهداشتی ودرمانی در جاهای مختلف شهری وروستایی ، ساختمان مركز جراحی قلب ، ساختمان حوادث غیر مترقبه ، خوابگاههای دانشجویی، طرح توسعه بیمارستان امام حسین(ع) از جمله كارهای انجام شده است كه می توان گفت ما از لحاظ بیمارستانی وبهداشتی ودرمانی در این سالهای اخیر یك انقلاب در مجموع شهرستان را شاهد بوده ایم.

دكتر جلالی افزود: در بخش هوایی هم در حال حاضر بخش خصوصی یك هواپیمارا درحال تجهیز كردن دارد تا این شهرستان یك آمبولانس هوایی هم داشته باشد. ضمن اینكه با توجه به قولی كه وزیر بهداشت به ما داده است به محض خریدن بالگرد یك بالگرد نیز به این شهرستان اختصاص داده خواهد شد.

وی تصریح كرد:ما شاهد تحولات خوبی در حوزه دانشگاهی بوده ایم كه زمینه تبدیل شدن ما را به یك مركز بزرگ پزشكی در شمالشرق كشور فراهم نموده است كه جذب افراد متخصص وفوق تخصص وماندن این نیروها در این شهرستان نمونه ای از آن است.

نماینده مردم شهرستانهای شاهرود ومیامی در خصوص بحث دانشگاهی گفت: دانشگاه آزاد ما كه سابقاً حدود ۳۰ هزار مترمربع زیر بنا آن بود هم اكنون زیر بنای آن به بالای ۱۱۰هزار متر مربع رسیده است كه درآینده نزدیك به ۱۳۷ هزار متر مربع افزایش پیدا خواهد كرد.

وی با اشاره به وجود رشته های مختلف در دانشگاهها از گرفتن یك امتیاز جدید خبر داد وگفت: دانشگاه آزاد در هر استان یك واحد علوم وتحقیقات ایجاد مینماید كه به جزء مركز استان ما این امتیازرا گرفته ایم وزمین آن نیز در اختیار دانشگاه آزاد قرار گرفته است وانشاءا…با توجه به اینكه سطح نخبه این شهرستان بالا است این امر به بالاتر رفتن این سطح كمك خواهد كرد.

دكتر جلالی با اشاره به وجود ۴۴ رشته در دانشگاه پیام نور شاهرود گفت: در حال حاضر ۳۰۰۰دانشجو در این دانشگاه تحصیل می كنند و۲واحد پیام نور نیز در شهرستان میامی وشهر مجن ایجاد شده ومجوز ۲ واحد دیگر نیز برای بسطام وبیارجمند نیز گرفته شده است. همچنین ۵۰۰۰مترمربع مساحت ساخته شده در این دانشگاه در 22بهمن افتتاح خواهد شد و۸۰۰۰مترمربع نیز در دست ساخت داریم.

وی تصریح كرد: در مجموع با وجود پارك علمی وفناوری ودانشگاه علوم قرآنی در كنار مجموعه های دانشگاهی ذكر شده اتفاقات بزرگی در بخش زیر ساختی دانشگاههای ما انجام شده است.

نماینده مردم شهرستانهای شاهرود ومیامی گفت: در بخش راه آهن چند كاربزرگ انجام شده كه تحول بزرگی است. یكی از آرزوهای ما كه یك آرزو ملی نیز می باشد وصل شدن تركمنستان به شاهراه راه آهن تهران مشهد كه بهترین محل وصل آن شاهرود است كه كار مطالعه آن آغاز شده وباید عملیات اجرایی آن نیز شروع شود .از آنطرف راه آهن ما به شكل تی وصل شود به راه آهن بندر عباس. كه این هم از طریق طبس به شاهرود است كه مطالعه آن در حال انجام شدن است كه اگر این اتفاقات روی دهد شاهرود آن نقش باراندازگذشته خودرا به دست می آورد.

دكتر جلالی با اشاره به اینكه در بخش راه نیز كارهای زیادی انجام شده است افزود: جاده های زیادی به سمت مسیرهای مختلف در شهرستان احداث شده است كه این یك كار بزرگی است ضمن اینكه ما در حال حاضر در شهرستان هیچ روستای بالای ۵۰ خانوار بدون آسفالت نداریم.

وی گفت: همچنین اولین بزرگراه روستایی كشور كه مسیر شاهرود به رویان ودیزج می باشد را ما افتتاح كردیم كه از این طریق ما دیگر شاهد آن حوادث تلخ وناگوار گذشته نخواهیم بود.

نماینده مردم شهرستانهای شاهرود ومیامی در بخش گاز گفت: خط انتقال ۴۸ اینچ وخط انتقال ۴۲ اینچ گاز از دشت شاد به میامی تاثیر زیادی در شهرستان دارد وباعث گردیده تا منابع گازیی ما در بالایی قرار داشته باشد وهر كاری كه دربخش پتروشیمی ویا بخش مربوط به گاز بخواهیم انجام دهیم در شهرستان واستان زیر ساخت آن فراهم است.

وی افزود: در حال حاضر تمام شهرهای ما دارای گاز كشی است وفقط آخرین شهرما بیارجمند است كه گاز كشی آن در مراحل آخر خود قراردارد.

دكتر جلالی با اشاره به اینكه نرم گاز رسانی روستایی در كشور۵۱درصد است واین در شهرستان شاهرود ۶۱ درصد می باشد كه ما بالاتر از نرم گازرسانی روستایی در كشور قرار داریم.

نماینده مردم شهرستانهای شاهرود ومیامی گفت: در بخش صدا وسیما در حال حاضر ما پوشش شبكه ای را داریم ومركز دیجیتال شهرستان نیز ساخت ساختمان آن تمام شده است ودر حال نصب تجهیزات می باشند وتا آخر امسال شبكه های متعدد از این طریق قابل دریافت خواهد بود.

دكتر جلالی در خصوص دفتر خبری شاهرود گفت: مجوز این دفتر گرفته شده وزمین آن نیز گلنگ زنی شده است. اعتبارات استانی آن گذاشته شده واعتبارات ملی نیز گذاشته می شود.

وی در بخش تربیت بدنی گفت: ضمن اینكه ما از شروع نشدن عملیات ساخت استادیوم ۱۵ هزار نفری گلایه داریم اما ما ساخت استادیوم ۳هزار نفری را كه باید در بین شهرشاهرود وبسطام ایجاد شود شروع كرده ایم وگلنگ زنی شده است.

دكتر جلالی با اشاره به مجموع كارهای انجام شده در بخش تربیت بدنی گفت: در مجموع كارهای خوبی انجام شده است كه در همین چند سال اخیر بیش از ۱۰ میلیارد تومان پروژه بوده است.

نماینده مردم شهرستانهای شاهرود ومیامی در بخش آب گفت: كاری كه جمهوری اسلامی در این بخش وبرای شهرستان شاهرود انجام داده است به جزء دوره آقای عاطفی در هیچ دوره دیگری شاهد آن نبوده اید.

وی افزود: انتقال آب از چشمه سارهای قطری بیش از ۹۰درصد پیشرفت داشته است واواخر سالجاری یا اوایل سال ۹۱ این آب منتقل خواهد شد. سد كاپوش نیز اواخر سالجاری ویا اوایل سال آینده آبگیری خواهد شد كه با ۱۵ میلیون متر مكعب آبی كه پشت آن جمع خواهد شد بزرگنرین پروژه آبی است كه در شهرستان شاهرود ایجاد شده است. سد مجن با ۳ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۱ آبگیری خواهد شد.

دكتر جلالی در بخش تقسیمات كشوری گفت: پس از شهرستان شدن میامی فرومد یكی از بخشهای میامی باید شود،یكی از بخشها بخش مركزی وبخش دیگر بخش كالپوش خواهد بود.

وی افزود: در شهرستان شاهرود یك بخش با توجه به شهرستان شدن میامی باید اضافه شود كه طرود می تواند به یك بخش جدید در شهرستان ما تبدیل شود.

در آخر جلسه نیز مراسم پرسش وپاسخ برگزارگردید ودكتر جلالی به سوالات مردم پاسخ گفت.با تشکر از وبلاگ خبر273 و آقای محمد رضائیان

نوع مطلب : اخبار شاهرود، انتخابات، پاسخ مسئولین، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 14 دی 1390 09:33 ب.ظ
جلالی یه مقدار هم فکر آخرت باش
چهارشنبه 30 آذر 1390 12:32 ق.ظ
برای حضور دکتر جلالی در انتخابات لحظه شماری می کنیم . درود بر افتخار شاهرود
یکشنبه 27 آذر 1390 05:35 ب.ظ
دکتر جلالی امیرکبیر شاهرود .
یکشنبه 27 آذر 1390 01:46 ب.ظ
كلنگ((سیاسی)) گاز كلاته های شرقی شهرستان میامی توسط دكتر رهی وبا حضور جلالی به زمین زده شد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic