پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان


یادآوری: 

پس از این که با بررسی بر روی هفته نامه ها و نشریات و ماهنامه های شاهرودی، بهترین را کندوی البرز دانستیم بر آن شدیم تا پس از انتشار هر هفته نامه مطالبی که بنا بر بحث جاری روز، یعنی انتخابات در این هفته نامه منتشر می شود را برای اطلاع شما همراهان محترم منتشر کنیم و دو قسمت از روی خط کندوی البرز را نیز تهیه کردیم. در طی این مدتی که از درج قسمت دوم این مطلب می گذشت نیز 2 شماره از کندو به چاپ رسیده است که به دلیل نبود اخبار انتخاباتی جدید، این قسمت به حالت تعلیق درآمد و البته خرسندیم که اعلام کنیم با پایه ریزی قسمت روی خط کندوی البرز سایت هایی دیگر در شاهرود نیز مقلد این روش شدند و توانستیم با راه اندازی این بخش در کنار فضای مجازی موجود در شهر به معرفی اخبار و اهم مطالب مطبوعات نیز نائل آییم که این برای شاهوارنیوز که این ایده را در ذهن سایرین القاء کرد جای بسی شعف دارد و خوشحالی.

تیم شاهوارنیوز در کنار افشاگری هایی که برعلیه ظفر و پارسیای قومس انجام داد، به گونه ای نیز فضای مطبوعات شهرستان شاهرود را نیز گرمتر از پیش ساخت و البته کندوی البرز نیز با معرفی سایت های فعال شاهرودی، یکی از مهمترین رسالت هایش را که متاسفانه سایر نشریات از آن غافل شدند و تنها به تبلیغ خود پرداختند را به انجام رساند.

البته انتقادی نیز از سوی کندوی البرز بر ما وارد بود که بهتر است به جای این که شرح اخبار را در سایت درج کنیم، گوشه ای از آن را قرار دهیم و سایرین را به خود کندوی البرز هدایت کنیم. هر چند که موافق این نظر هستیم و انتقاد را به جا میدانیم،ولیکن

این را نیز قبول داریم که کندو فقط به دنبال منافع مالی نیست و اطلاع رسانی فوق العاده اش در مورد اخبار شاهرود تاکید کننده ی این طرز فکر ماست. اما لازم میدانیم که مطلبی را نیز برای مطبوعاتی که بعضی از مطالب شاهوار را به صرف بار زیاد خبری و فرهنگی در خود جای میدهند یادآوری کنیم که همیشه سعی کنیم رسم امانت داری را رعایت کنیم و هر مطلبی را با ذکر منبع بگنجانیم تا همانطور که همکارانمان در هفته نامه کندو از ما خواسته بودند افراد به سمت رسانه ی مذکور سوق داده شوند و در کنار فضای حقیقی مطبوعات، فضای مجازی رسانه ای نیز رشد یابد.

در این بخش از روی خط کندوی البرز تنها اخبار انتخابات را  مطالعه بفرمایید  و مابقی اخبار داغ را در خود هفته نامه .

در این شماره هفته نامه کندوی البرز میخوانیم:


مقاله وارده: با هم قضاوت کنیم

رئیس ستاد انتخابات استان: برگزاری انتخابات سالم و با حضور حداکثری مردم وظیفه این ستاد است.

دریچه: شوخی رجا نیوز با کاظم جلالی
مقاله وارده: با هم قضاوت کنیم

اولین ویژگی كه باید یك نماینده داشته باشد این است كه زجر كشیده و درد كشیده باشد یعنی از قشر پایین جامعه و یا حداقل از قشر متوسط جامعه باشد كه خود بتواند درد آنها را حس كند و درد آنها را درد خود بداند و هیچ گاه آنها را فراموش نكند و در پی رفع مشكلات آنها باشد.

دومین ویژگی نماینده شناخت و آگاهی نه تنها نسبت به امورات مردم در سطح حوزه مربوطه از شهر گرفته تا روستا بلكه در سطح كشور می باشد كه بداند دردها و نیازها و مشكلات و دغدغه های اصلی مردم چیست تا در پی رفع و حل آنها بر آید و باید در این رابطه اشتغال را در اولویت قرار دهد چون اكثر خانواده ها نسبت به اشتغال فرزندانشان دغدغه دارند و خواسته ی خود جوانان هم همین است و از این بابت نیازمند می باشند . كه رهبر انقلاب اسلامی فرموده اند: اگر مسایل اقتصادی مردم حل شوند مسایل فرهنگی آنها به پیرو آن قابل حل اند.

سومین ویژگی یك نماینده موفق این است كه بتواند در مقابل دولت با شجاعت و قدرت بر حق و حقوق مردم پافشاری و ایستادگی نماید و از خود فداكاری نشان دهد و از هیچ كوششی دریغ نورزد و از چیزی نهراسد و منافع عمومی و مردم را بر منافع خود ترجیح دهد و فقط به فكر پیشرفت مردم و جامعه و كشورش باشد و در این راه این شهامت را داشته باشد كه از حق خود بگذرد .

چهارمین ویژگی یك نماینده به فرموده امام خمینی این است كه باید مطلع به مسایل سیاسی و مسایل اسلام باشد یعنی هم از مسایل روز جامعه خودی سر در بیاورد و هم مسایل جهانی را بفهمد و بداند و پیگیری كند و بی تفاوت نباشد . و متعهد به دین خدا و باورهای مردم و دستاوردهای انقلاب اسلامی و خون شهیدان باشد. در غیر این صورت اگر متعهد نباشد یعنی خدا ترس نباشد دارای تكیه گاه قوی هم نمی باشد می تواند به آسانی وفاداری و تعهد خود، نسبت به مردم و كشورش را از دست بدهد و این چنین نماینده ای هیچ اعتبار ی ندارد و اعتمادی هم به او نمی شود كرد.

پنجم ویژگی؛ شناخت نسبی نسبت به كلیه مسایل جاری در زمینه های مختلف اقتصادی, فرهنگی, سیاسی, اجتماعی و نظامی و از بهداشت و خدمات و مسایل ریز و درشت مردم سر در بیاورد كه بتواند راه را از چاه تشخیص دهد و دردها را مورد شناسایی قرار دهد و در این موارد چاره جویی كند و تدبیر نماید . و علاوه بر این به عنوان

ویژگی ششم از تخصصی مفید هم برخوردار باشد یعنی در موضوعی عالم باشد و حرفی برای گفتن داشته باشد بلكه در مجلس بخصوص در یكی از كمسیون های مجلس از جایگاهی بالا برخوردار باشد كه بتواند در بین مجلسیان و دولتمردان و نخبگان كشور موثر واقع شود و محلی در این بین داشته باشد و در وقت لازم وقعی هم به وی بنهند در غیر این صورت نمی تواند جایگاهی را اشغال نماید.

هفتمین ویژگی كآرایی یك نماینده می باشد یعنی از تخصص و تعهدی كه برخوردار می باشد بتواند آنها را از قوه به فعل برساند و مفید فایده باشد و از آنها به نفع جامعه و مردم بكار ببرد و در اختیار آنها قرار دهد و به نحو احسن از آنها استفاده نماید و بتواند از هنر و فن خود در جای خود استفاده و آن را بكار گیرد و شایستگی وی همین جا بروز و نمود پیدا می كند.

و هشتمین ویژگی می تواند تجربه كاری نماینده باشد كه تجربه بالاتر از علم می باشد چون اگر نماینده ای كار نكرده باشد و چاره كارها و انجام آنها را نداند تازه اول كار اوست و فردی بی تجربه می باشد كه باید در پی تجربه لازم بر آید اگر نماینده ای در این راه موانع و مشكلات و پیچ و خم های اداری را تجربه كرده باشد و كاركشته و آشنا به ابزار باشد سریعتر و زودتر می تواند در صدد رفع آنها برآید و وقتی با تجربه باشد كاردان هم هست و تاثیرگذاری و نفوذ او هم بیشتر است و نواقص و نیازهای قانونی مردم را هم می داند.

نهمین ویژگی می تواند مدیریت باشد هر چند كه مدیریت می تواند به عنوان یك هنر ذاتی انسان باشد اما وقتی نماینده ای از مدیریت لازم و كافی برخوردار باشد به عنوان یك تجربه كاری و فنی كه انسان در طی زمان آن را كسب نموده است غیر قابل انكار می باشد یعنی یك نمایند كه می خواهد بر دستگاههای اجرایی نظارت نماید و در پی رفع مشكلات مردم برآید. به اندازه ای كه كار مدیریتی انجام داده, به نسبت رده ی كه در دستگاهها و سازمانهای دولتی داشته مدیران هم ردیف خود را هم می شناسد و با دانایی و دقت و مشورت و هوش كافی می تواند كارها را سر و سامان دهد و در این راه از یك سری صفات مدیریتی همچون شناخت مسیولین هم ردیف و یا بالاتر در رده مربوطه , شجاعت و صبر و ایستادگی و جاذبه و ابلاغ پیام برخوردار باشد.

نفوذ و شخصیت فردی می تواند دهمین ویژگی باشد كه در بیشتر كارها , در ارتباط با مسئولین طراز بالای مملكت بسیار كارساز است كه با آشنایی و رفاقت و روابط و ارتباط و مشورت و كمك و ...خیلی از مشكلات قابل حل اند . یك نماینده خوب كسی است كه از روابط عمومی و ارتباطات بالایی برخوردار باشد و در این راستا هر چه از مقبولیت و نفوذ و مشهوریت بیشتری برخوردار باشد می تواند زودتر به اهداف خود برسد در غیر این صورت كار وی مشكل و حتی معطل می ماند.

یازدهمین ویژگی یك نماینده موفق این است كه از مشاركت مردمی كه به وی رای داده اند و به عنوان پشتوانه مردمی او را به مجلس فرستاده اند.آنها را در جریان كار خود بگذارد و در مواردی كه با مشكلی و یا مانعی برخورد نمود از افكار عمومی حداقل حوزه استحفاظی خود به نحو مطلوب استفاده نماید و به عنوان اهرمی قدرتمند مسئولین امر را متوجه رفع گرفتاری ها و مشكلات آنها بنماید.

در آخر یك نماینده توانا باید آشنایی و شناخت لازم نسبت به قانون اساسی و قوانین عمومی و وضع شده هم داشته باشد یعنی از قوانین سر در بیاورد و در مجلس بتواند خوب را از بد تشخیص دهد و صاحب رای باشد و اظهار نظر نماید و در بحث های مجلس شركت و دخالت داشته باشد . بنابراین بطور خلاصه می توان گفت یك نماینده موفق نماینده ای است كه دارای ویژگی هایی همچون ؛ مردمی بودن , تعهد و ایمان , شناخت و آگاهی و تخصص و كآرایی و از مدیریت و تجربه لازم برخوردار باشد .

رییس ستاد انتخابات استان سمنان

برگزاری انتخابات سالم و با حضور حداكثری مردم وظیفه این ستاد است

رییس ستاد انتخابات استان سمنان گفت : برگزاری انتخابات سالم ، با حضور حداكثری مردم و در كمال امنیت وظیفه اصلی ستاد انتخابات استان است. خلخالی ' روز یكشنبه در اولین جلسه ستاد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر برگزاری انتخابات سالم ، با حضور حداكثری مردم و در كمال امنیت را از وظایف ستاد انتخابات برشمرد و گفت : ملاك و معیار اصلی قانون است و اگر انتخابات براساس قانون ، درست و صحیح برگزار شود اعتمادمردم افزایش می یابد.

وی از اعضای ستاد انتخابات خواست مراحل كار انتخابات را با توجه به قانون و مقررات انتخابات اجرا كنند و با توجه به تقویم زمانی با كمك دستگاههای اجرایی و سازمانهای وابسته در استان انتخاباتی پرشور و نشاط و در شان و منزلت نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار نمایند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری سمنان وظیفه اعضای ستاد را مهم برشمرد و خواستار رعایت و توجه به مسایل انتخابات شد تا شبهه و خدشه ای به روند كار وارد نشود.

وی برگزاری انتخابات در كشور را در طی سال های گذشته سالمترین انتخابات برشمرد و افزود : در این سال ها در استان هم با همكاری همه جانبه مردم و دستگاههای ذیربط انتخاباتی پرشكوه و گسترده و بدون هیچگونه مشكلی برگزار شد و در این دوره هم بهترین انتخابات اجرا خواهدشد.

وی همچنین بر انجام كارهای اطلاع رسانی و تبلیغات برای گرم كردن بحث انتخابات برای مشاركت مردمی و همكاری همه دستگاهها و سازمانها در اجرای انتخابات ، استفاده از نیروهای كیفی در كمیته های ستاد ، هماهنگی و پیگیری در جهت استفاده از رایانه ها در انتخابات تاکید کرد.دریچه: شوخی رجا نیوز با کاظم جلالی

نوع مطلب : اخبار شاهرود، انتخابات، 
برچسب ها : کندوی البرز، شاهوار، کاظم جلالی، شاهرود،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 30 آبان 1391 01:02 ب.ظ
نمی خواین ی سایت باز کنین زشت بابا هفته نامه به این وزینی سایت نداشته باشته
با تشکر
چهارشنبه 12 بهمن 1390 09:22 ب.ظ
با سلام و تشکر خواهش میکنیم مقاله ای در خصوص عملکرد صدا سیمای سمنان بنویسید باره ها قول داده شده اما خبری نشده و به وعده عمل نکردید ممنون
جمعه 6 آبان 1390 09:17 ب.ظ
سلام خسته نباشید . چرا در نامه به رییس جمهور از سوی مردم شاهرود اشاره ای به تبعیض وارده از سوی صدا سیمای استانی نشده ؟یادشون رفته اشاره کنند مهمترین موضوع رسانه است .لطفا در این خصوص توضیح دهید تا مردم روشن بشوند.با تشکر .جمعی از همشهریان شاهرودی
چهارشنبه 4 آبان 1390 01:49 ب.ظ
کندوی البرزنیوز2.
چهارشنبه 4 آبان 1390 04:37 ق.ظ
آقایان عزیز شاهوار-دوستانم:
خواهشمندیم عین مطالب را در وبگاهتان منتشر نفرمایید.خب ای دی اس ال الان در دسترس همگان میباشد و بارجوع به شما از خرید هفته نامه منصرف.
خواهشمندیم از جاپ مطالب کندوی البرز خودداری و تیتر آن مطالب را منتشربفرمایید.
از هکاری تان بسیار متشکریم
خبرنگار دوست گرامی و عزیز
ما صرفا به انتشار اخبار انتخابات میپردازیم در حالی که هفته نامه کندو متشکل از اخبار فوق العاده متنوع و جامعی میباشد.
قبول کنید عده ای شاید به هر دلیلی نتوانند این هفته نامه را خریداری نمایند، پس پوشش دادن اخبار کندو در این حد جزئی، میتواند حداقل این افراد را هر چند اندک از رخداد ها مطلع نماید.
از این که همراهمان هستید سپاسگزاریم.
سه شنبه 3 آبان 1390 11:12 ب.ظ
ای كاش همه و همه دست توی دست هم می دادیم و شاهرود را می ساختیم.
قطره قطره جمع كردد وآنكهی دریا شود. آنوقته كه سمنان و سیل میبره.
كندوی البرز در این مدت جهار بنج ساله خیلی جیزها را به مردم اثبات كرد.
حالا در ادامه راه شاهوار نیوز و شاهرود نیوز و ... جو دریا شویم.............................................................................................................................................................................
جای نقطه ها رو خودتون بر كنید.
ممنون
سه شنبه 3 آبان 1390 10:12 ب.ظ
این کدوم حسود سمنانیه که داره به کندوی البرز ما اهانت میکنه خیلی سوختن گویا.بهتره بدونن مخاطبی که شاهرود نیوز و کندوی البرز ما داره عمرا اگه صدا سیمای مرکز سمنانشون داشته باشه. خوب شد ؟تا شما باشید دیگه دخالت در نحوه کار ما نکنید.
سه شنبه 3 آبان 1390 10:07 ب.ظ
با نظر اقا نوید موافقم تورا به خدا در مورد بی کیفیتی برنامه ها و عملکرد بد و ضعیف مدیر این مرکز مصاحبه یا نقدی ترتیب دهید یا لاقل یک نظر سنجی در سایت بزارین ببینید چقدر مردم استان بخصوص شاهرود دامغان و غیره از عملکرد یکطرفه این مرکز ناراحتند بخدا نمیدونید چه رفتار تندی این اقا با منتقدان و ارباب رجوع داره .سیمای استان مختص سمنانه؟ این اجحاف نیست ؟ امیدواریم نمایندگان محترم بعدی حق مظلومیت مردم و مخاطب در این رسانه استانی را بگیرند .با تشکر از کندوی البرزیهای عزیز.
خبرنگار دوست گرامی
انشالله به زودی مقاله ای را در این مقوله تقدیم میداریم اما قرار دادن نظرسنجی در این مورد، کاری هجو و بیهوده است چون بی شک تمام نظرات منفی خواهد بود و همان طور که میدانیم آن چیز که عیان است، چه حاجت به بیان است؟
سه شنبه 3 آبان 1390 09:55 ب.ظ
کندوی البرز بهترین هفته نامه شاهرودی و شاهوارنیوز فعالترین سایت خبری شاهرود است. با شما همراهیم.
سه شنبه 3 آبان 1390 06:35 ب.ظ
باز رفتید روی خط تبلیغات؟ چند میگیرید ار کندوی زنبور که تبلیغش را میکنید؟ شما و شاهرودنیوز به جای سایت خبری بودن، سایت تبلیغاتی هستید. بهتر نیست به جای وقت تلف کردن و تبلیغ اینترنتی مسئولیت پخش کندو را به عهده بگیرید؟ نه چول برق میدید و نه اینترنت. چولتون رو هم از کندو میگیرید دیگه.هان؟ نظرتون چیه؟
خبرنگار عزیز همراه
به قول تئودور روزولت ، در كارنامه زندگی من چیز برجسته یا درخشانی نیست، جز شاید یك مورد و آن اینكه آنچه را به انجام آن باور دارم، انجام می دهم... و لحظه ای كه تصمیم به انجام كاری می گیرم، عمل می كنم.
بهتر است تصمیم گیری در مورد شیوه ی تبلیغات کندوی البرز را به عهده خودمان قرار دهید. شیوه ی ما اینگونه است و شیوه ی شما آنگونه.
دوشنبه 2 آبان 1390 04:58 ب.ظ
با سلام .لطفا در مورد اجحاف صدا سیما و تبعیضات این مرکز نسبت به شاهرود و شهرستانهای استان مطالبی بنویسید.با سپاس
خبرنگار با عرض سلام و احترام
به روی چشم. انشالله به زودی انجام میشود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic