پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان
چهارشنبه 13 مهر 1390 :: نویسنده : خبرنگارپایگاه خبری شاهرود :

با تشکر و قدردانی از مدیر مسئول کندوی البرز که در این وانفسایی که یک هجمه برنامه ریزی شده بر علیه سایت های فعالی که با نقد منصفانه سعی در توسعه شهرستان و آگاهی همشهریان دارند، ترتیب داده شده است، به این سایت ها توجه نشان میدهد و با این روند سعی بر آن دارد که فرهنگ توسعه فضای مجازی را نیز در شاهرود پیشرفت دهد.

در این شماره هفته نامه ی کندوی البرز می خوانیم:


فرماندار شهرستان شاهرود

جنابعالی که مدعی هستید که کارگروه اشتغال به شاهرود تفویض اختیار شده و خود را معاون استاندار می دانید، چقدر از این معاونتتان استفاده کرده اید و توانسته اید اعتبارات موجود در جهت اشتغال جذب کنید؟ چند مرتبه درخواست از جنابعالی در جلسات مختلف و دیدارهایی که در فرمانداری می شد، در خصوص فرزندانم که مدارک تحصیلی عالی هم دارند خواستار پیگیری یا معرفی به کار شدند. اما متاسفانه هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفت. اگر اشتغال فعال است و قدمی برداشته اید و کاری برای این شهرستان کردید چرا ما اثر آن را نمی بینیم و همچنین چرا علنا برای مردم عنوان نمی کنید و گزارش فعالیتتان را در رسانه ها به طور واضح و روشن همراه با مستندات ارائه نمی دهید لطفا در این زمینه پاسخگوی ما مردم شاهرود باشید. تحلیل سایت شاهرود نیوز از یک جریان : مظلومیت و شهامت کندوی البرز از نگاه یک خبرنگار

کندوی البرز : چندی پیش در پی اظهارات کاظم جلالی در خصوص کندوی البرز و صدور جوابیه مصاحبه گونه مدیر مسئول این رسانه که در شماره 150 مورخه 16 مرداد 90 منتشر گردید سایت خبری تحلیلی شاهرود نیوز به تحلیل و واکاوی این جریان پرداخت. در این راستا ضمن بیان برخی واقعیات و انتشار مواردی که شاید جرات رسانه ای زیادی می خواست از طریق این سایت ما را بر این داشت که با گذشت مدتی به آن بپردازیم.

ما نیز ضمن آرزوی توفیق برای این رسانه مجازی در عرصه اطلاع رسانی، امیدواریم شاهد تاثیر گذاری آن در روند توسعه شاهرود بزرگ باشیم.

شاهرود نیوز : بزرگترین معضل معدود مسئولین شهری در این مهم خلاصه می شود که آستانه تحمل در برابر نقد را ندارند و با زبان دیگر باید گفت آنجا که تمجید حواله کسی گردد نگارنده اهل بهشت است و مسلمان و آنجا که نقدی منصفانه جهت اصلاح امور از دهان کسی بیرون بیاید القائات وحدت شکنی و نامسلمانی و زیر سوال بردن همگان به جای یک شخص معین در دستور کار قرار می گیرد و امان از آن روز که رئیس فلان مجموعه با تمام ید و بیضا و قدرت و ثروتش در برابر یک خبرنگار قدرت نمایی کند. درست مانند بازی یک پدر چهل ساله با یک کودک ده ساله می ماند. بازی و منشی که برد و باخت آن نانوشته معلوم است و فقط افکار عمومی هستند که در اذهان خود قضاوت خواهند کرد.

پس از طرح مسائلی از سوی نشریه کندوی البرز که در مقایسه با سایر نشریات استانی در تراز بالاتری نسبت به بقیه قرار دارد حملاتی هماهنگ و حساب شده و تقریبا با یک ادبیات خاص به سمت نگارنده و مدیر مسئول محترم آن نشانه رفت. نگارنده آماج شدیدترین تهمت ها و ادبیات طیفی خاص قرار می گیرد و این در حالی است که ذات نشریات و مطبوعات جدا از آزاد اندیشی و مطرح کردن نقاط ضعف و قوت، به عنوان نماینده افکار عمومی اجازه طرح سوال و یا گلایه های اجتماعی را دارد.

نشات نمایندگی افکار عمومی بدست نشریات از آنجاست که هیئت نظارت مجوز لازم جهت چاپ و انتشار آن در جامعه را صادر می کند. اما چرا باید آستانه تحمل یک مسئول آنقدر پایین باشد که خود مهیا کننده شائبه صدور مجوز حمله علیه فرهیخته ترین قشر جامعه آزاداندیش باشد؟!

در مطلبی که در نشریه کندو البرز چاپ گردید جز طرح چند سوال و گلایه که آنهم در پاسخ مطرح گردیده بود هیچ نشانی از تخریب و یا احتمالا سوء نیت دیده نشد و ذهن هر خواننده ای با دیدن تیتر بزرگ حمله یک نشریه شاهرودی به شما در سایت دکتر جلالی به مسائلی سمت و سو گرفت که هیچ عقل سلیمی یارای هضم آن را نداشت. نوع ادبیات بکار رفته علیه مدیر مسئول محترم کندوی البرز به هیچ وجه قابل قیاس با طرح مسائل ایشان در نشریه نیست. در جایی جناب دکتر جلالی به نوعی تمسخر آمیز طرح جواب می کنند و نگاه خود درباره ی کندوی البرز را نگاه مترحمانه ای جلوه می دهند. آن جا که عنوان می کنند مدیر مسئول نشریه در طرح قبلی دعوی علیه ایشان، با خواهش تقاضای انصراف از شکایت را داشتند. بگذریم که این مسئله از سوی کندوی البرز به شدت تکذیب شد و این نشریه  ضمن واکاوی طرح دعوای قبلی نسبت به پاسخگویی در برابر اتهامات اعلام آمادگی نمود.

بحث بر سر این نوع نگاه است و نگاه هایی ازین دست که مدیر یک مجموعه نقد یک فرد آن هم در قامت یک خبرنگار (که باز هم عنوان می کنم نماینده افکار عمومی است) را متهم به تخریب و عامل وحدت شکن و در آخر سر هم بیگانه ای از دیاری دیگر متهم و ملقب می گرداند.

دقیقا اینگونه نگاه و نگاه هایی مشابه برای این رسانه کوچک هم مطرح گردید و در نظرات کاربران به سادگی قابل دیدن است. اما چرا باید یک وجدان بیدار که خواهان بهترین ها برای یک شهر است با چنین ادبیاتی گزنده به قولی نقره داغ گردد؟ و به عنوان یک بزرگتر در عرصه اجرائی کشور و آنهم متولی مهمترین نهاد نظارتی جمهوری اسلامی ایران مجوز اینگونه اقدامات ناخواسته صورت پذیرد؟

بزرگان باید به این نکته متمرکز شوند که تمامی حرکات و منش آنها در تیررس چشم های عوام الناسی است که چون در نظام اسلامی خدمت می نمایند، مردم آنها و حرکات آنها را سرلوحه کار خود می دانند و اگر بطور مثال در مکانی عمومی علیه فردی که با وی مسئله داریم حرفی بزنیم این برداشت می شود که باید همه از وی تبعیت کنیم. پس مسئولین باید خیلی مراقب اقدامات خود خصوصا اقدامات قهرآمیز باشند. کندوی البرز با وجود طرح این مسئله نه تنها سودی عایدش نمی گشت بلکه صابون خوردن کتکهای روانی احتمالی از سوی نزدیکان فرد منتقد شونده را با جان و دل خریده بود و اتفاقا در جایی عنوان گشت که هدف کندوی البرز گرفتن آگهی تبلیغاتی است و در صورتیکه اینگونه اقدامات احتمال قطع همین چند شریان نازک حیاتی نشریه را می توانست بدنبال داشته باشد. چرا که در شهر کوچکی زندگی می کنیم که همه با هم به خاطر آشنائیت ها رودر بایستی داریم و ممکن است بخاطر شخص دکتر جلالی چندین تبلیغات از نشریه بیفتد و حذف گردد.

بی تردید اقدامات نشریات با هدف اصلاح است و آنقدر شعور مردم و درک آنها از واقعیات بالا رفته که جاییکه حس شود یک نشریه در حال زرد گرایی و سیاه نمایی است نه تنها شریان های وی را قطع خواهند کرد بلکه یکصدا نفس آن را خواهند برید. اما در مسئله کندوی البرز به مردم شجاعت و شهامت و مظلومیت این نشریه ثابت شد.

در نشریه شاهرود پیام خواه ناخواه در بخش «پر چنه» الفاظی بیان شده که نوعی نگاه مشابه در جریان حمله به کندوی البرز را نشان می دهد. وقتی نگارنده این صفحه با ادبیات «لال شود» و «کور شود» و «خارشود» گوش ها و چشم های بسیاری را آزار و خراش می دهد نشان از القاء همین تفکری است که اگر مسئولان ما حرفی یا اقدامی له یا علیه کسی مطرح کردند بی حساب صحیح است.

بیاید نگاهمان را عوض کنیم و انتقاد را برابر با نامسلمانی و القاء تفکر وحدت شکنی در شهر نبینیم و بر عکس از انتقاد استقبال کنیم و اگر صحیح بود به جای تشر و حمله، قدردانی کنیم. آنجاست که رشد روزافزون جامعه مقدسمان را روز به روز شاهد خواهیم بود.

نوع مطلب : اخبار شاهرود، پاسخ مسئولین، نقد عملکرد مسئولین، 
برچسب ها : کندوی البرز، شاهرود نیوز، کاظم جلالی،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 13 مهر 1390 06:19 ب.ظ
شما که به درخواست ما مبنی بر"اجتناب از باز نشر املاء و انشای دیگران" یا "خودداری از تبلیغات و رپرتاژ برای روزنامه و وبلاگ دیگران" توجهی ندارید
پس لااقل اسم مقدس شاهرود رو از سردر سایتتون بردارید.
یه اسمی تو مایه های "کندوی البرز نیوز" یا "رپرتاژ نیوز" یا "تبلیغ نیوز" یا "غلامی نیوز" یا "ضد شاهرود نیوز" یا ... بیشتر برازنده شماست
باتشکر
خبرنگار با سلام و آرزوی تغییر و تحول در شما
گیتی در جنگ و آوردی بزرگ در گردش است . اندیشه و تلاش خردمندان از یک سو و پوزخند اهریمن و روان دیوپیشگان از سوی دیگر ، معرکه این جهان گذارا است .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.