پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان

بنده اهل و ساکن شیرازم . امشب در برنامه پارک ملت صحبت های جالب و شنیدنی شما را دیدم و جدا از وجود شما در این مملکت مسرور شدم. نامه شما را به آیت الله شاهچراغی خواندم و راستش با گشتی در فضای اینترنت تا حدی بر موضوع واقف شدم.پیام های هموطنان هم مبنی بر حضور مجددتان در مجلس هم دیدم.

مبالغه نباشد؛ کمتر سیاستمداری مثل شما را دیده ام . حقیر با اینکه در استان سمنان و شهرستان شاهرد ساکن نیستم ولی حداقل به عنوان یک هموطن اجازه دهید از شما خواهش کنم تا مجدد در مجلس نهم حضور پیدا کنید . مسلما تدابیر و نظرات حکیمانه شما به نفع ملت ایران و من شیرازی می باشد.

کمتر سیاستمداری مثل شما را دیده ام، پرسش شماره 606 سایت دکتر کاظم جلالی نماینده مردم شریف شهرستان شاهرود است. اینکه آیا این سوال از سوی یک شهروند شیرازی پرسیده شده و یا از حلقه دفتر نماینده و اینکه چگونه از مسائل شهرستان شاهرود مطلع و درخواست نموده که مجدد در مجلس نهم حضور پیدا کنند، بیشتر به طنز شبیه است و مرغ پخته درون دیگ را نیز به خنده وا میدارد. شاید امهال ما شاهرودی هاست که از مسائل و مکاتبات نماینده محترم شیراز بی خبریم و مرتکب چنین اجحافی در حق این عزیزان زحمتکش می شویم! البته از لحاظی دیگر بعید هم نیست این سوال از سوی یک شیرازی پرسیده شده باشد چرا که نماینده اینترنشنال شاهرود بیشتر در امور ملی و بین المللی فعالیت می کنند تا پیگیری مشکلات و موانع توسعه شهرستان شاهرود. برای اثبات آن کار سختی نیست و کافی است به ستون سمت چپ سایت اطلاع رسانی نماینده محترم شهرستان شاهرود بنگرید که از 28 پرسش و پیگیری موجود، 5 مورد مربوط به قانون نظام وظیفه و دو برادری کشور است.

پرداختن به مسائل کلان و اصلاح و تدوین قوانین امری قابل تقدیر و افتخار برای مردم شریف شاهرود است که در صورت برآورده کردن دیگر انتظارات مردمی می بایست از موارد مثبت نماینده عزیزمان ذکر کرد اما ذکر نکات ذیل ضروری و سرنوشت ساز خواهد بود.


-   قاعدتا وظیفه نماینده مجلس و قوه مقننه، قانون گذاری است و امور اجرایی و عمرانی بر عهده قوه مجریه می باشد. اما آیا براستی در کشور ما روند امور اینگونه است؟ و یا اگر اینگونه نیست آیا برای عملکرد نمایندگان شهرستان غیر مرکز استان باز هم صدق می کند؟معمولا پیگیری امور اجرایی و عمرانی در تهران و مراکز استان ها به صورت خودکار و سیستماتیک با تمرکز دستگاه های نظارتی و پیگیر انجام می شود و نیازی به پیگیری مداوم نمایندگان ندارد علاوه بر آن حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در مرکز استان و پیش چشم بودن روند پیشرفت فیزیکی پروژه ها، خود ضامنی مطمئن در اجرای کامل مصوبات و پروژه های عمرانی است اما شهرستان ها اینگونه نیست. نمونه کوچک آن همین ورزشگاه 15 هزار نفری سمنان و شاهرود ... . تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل. به عنوان مثال نماینده مردم شریف سمنان وقت بیشتری برای تدوین قوانین و امور ملی و بین المللی می تواند داشته باشد تا نمایندگی شهرهایی چون دامغان و شاهرود؟ مصداق این موضوع در مقایسه دوره هفتم و هشتم مجلس در حوزه نمایندگی شهرستان دامغان به وضوح روشن است چرا که شخصیت ممتاز و با سوادی چون دکتر سبحانی که نقش بسیاری در اصلاح قوانین اقتصادی داشت و کمتر به مسائل و پیگیری امور اجرایی دامغان می پرداخت. متقابلا دیدیم که در مجلس هشتم با معرفی آگاهانه حجت الاسلام و المسلمین ملک محمدی روحانی شجاع و نستوه که با پیگیری ها و دیپلماسی فعال منطقه ای، توانست چهره ای کارآمد از یک نماینده نشان دهد و تحول قابل توجهی را در شهرستان دامغان بوجود آورد هر چند نقش کمتری در سطح ملی و بین المللی از خود نشان داده باشد. لیکن اینگونه عملکرد برای مردم شهرستان های غیر مرکز استان بسیار مطلوب و پذیرفتنی تر است. هر چند در عالم واقع نباید اینگونه باشد اما بنا به دلایلی گفته شد فی الحال شرایط اینگونه ایجاب می کند.


-   با تفاسیر فوق می توان به این نتیجه رسید که نمایندگان شهرستان های غیر مرکز استان یا باید وقت بیشتری را برای حوزه نمایندگی خود بگمارند یا اینکه وظیفه امور فوق برنامه در سطح کلان همانند فعالیت در کمیته 8+7 و کمیته های دیگر را به همکاران مرکز استانی و استان تهران بگمارند و اگر غیر این باشد پاسخگوی کمکاری دستگاه اجرایی شهرستانی مثل شاهرود و ناقص ماندن مصوبات عمرانی و پیشبرد اهداف سند توسعه مستقیما بر عهده شخص نماینده محترم شهرستان است.!


-   بر اساس برخی خبرها و اعلام رسمی عدم کاندیداتوری جناب آقای دکتر جلالی از حوزه انتخابیه شاهرود و ظرفیت بالای ایشان در سطح ملی و بین المللی، حضور ایشان در مجلس از حوزه هایی که عرض شد، بسیار سودمند خواهد بود چرا که نمایندگی از شهرستان عقب نگه داشته شده ای چون شاهرود برای ایشان، همچون مقایسه حوض با دریاچه است. شاید حضور در مجلس از حوزه تهران و یا مرکز استانی دیگر، فرصتی برای دکتر جلالی به وجود آورد تا از آنجا با فرصت بیشتر دین خود را نسبت به مردم شهرستان های شاهرود و میامی ادا کند  چرا که اگر امروز به وزنه ای در عرصه ملی و سیاست خارجی تبدیل شده است اولا به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ثانیا حسن نظر همین مردم شاهرود بوده است.


-   ثانیه شمار توسعه و سازندگی به سرعت در حال طی شدن است و زمان منتظر منطقه  و شهرستانی نمی ماند، اینکه انشا الله در این دولت؟ آن دولت؟ شاید دولت آنده همسو با تمایلات سیاسی نماینده بین المللی ما باشد تا شاید فرجی حاصل شود، حکایت آن سایه ای است که خودش می آید و بنا بر اما و اگر ها نمی شود کاری از پیش برد. با استناد به تفاسیر ذکر شده، عدم سنگ تمام گذاشتن برای مردمی که از ظلم و تبعیض مرکز استان به ستوه آمده اند، غیر قابل بخشش است. وزنه سیاسی بودن، حضور در کمیته های گوناگون خیلی خوب و افتخار آفرین است البته به شرطی که از این وزنهبودن در جهت کمک به پیشرفت و رفع عقب ماندگی های شهرستان شاهرود نیز استفاده شود وگرنه هیچ ارزشی جز ارتقاء شخص و عنوان نخواهد داشت. بنابراین شاهرود نیازمند فردی با انگیزه و پر تلاش است که از ابزار دیپلماسی خود در جهت ترمیم و انسجام شاهرود و با ایجاد کارگروهی متشکل از روحانیون و مقامات ذی نفوذ و دمیدن روح وفاق و همدلی در بدنه متفرق شهرستان، آن را به سر منزل مقصود برساند نه اینکه با دادن شعار های تو خالی همچون استان شدن شاهرود که هیچ پایه و اساسی ندارد و حداقل شرایطش را مهیا نکرده ایم، آن هم در آستانه انتخابات نمکی بر زخم این مردم انقلابی و صبور و شهید پرور بپاشیم! براستی که مردم شاهرود علی رغم ارزشی که برای فرزند خود قائلند و افتخار می کنند، می خواهند بگویند که دیگر دکتر سبحانی نمی خواهند بلکه نماینده ای چون ملک محمدی می خواهند. امید است در صورت تغییر رویکردتان سالیان سال نماینده شهرستان های شاهرود و میامی باشید و چه بسا نماینده ای از استان شاهوار!

 

-   تمایل به تعاملات فردی و عدم تعاملات اجتماعی در حوزه شهرستان از دیگر نقاط ضعف نمایندگی است. جای بسی تعجب است که هنوز بسیاری به شعور سیاسی مردم تشکیک می کنند. 32 سال از انقلاب اسلامی می گذرد و به برکت همین نظام شعور سیاسی مردم بالا رفته، جای تعجب نیست که فرد یا گروه بانفوذی در شهرستان که تا دیروز مخالف سرسخت شما بوده اند یک شبه از حامیان شما می شوند؟ آیا امتیازات و تعاملات فردی باعث این چرخش شده است؟ جای بسی تاسف نیست با وجود این همه نخبه و مدیران تاثیر گذار در سطوح مختلف نظام و کشور هیچگونه استفاده ای از ظرفیت آنان نمی شود! مگر غیر از این است که شما نخواسته اید؟ چرا که اگر فلان مدیر ملی کاری برای شاهرود کرد برای دور بعد انتخابات دردسر ساز می شود؟ چرا باید در سمنان آقای نجم الدین با شجاعت تمام کاری برای شهرش کند و با نماینده شان مشترکا کلنگ ایران خودرو را بر زمین بزنند اما نجم الدین های شاهرودی به خاطر همین مسائل خودبدی و ترس از تخریب، گریزان باشند؟


-   کمتر سیاستمداری مثل شما دیده ام! آری من هم کمتر سیاستمداری مثل شما دیده ام که سیاست خود را بر پایه فرافکنی و موج سواری پیش ببرد، آیا باز هم جنگ روانی است؟ شاید اگر دیدگاه های سیاسی شما در انتخابات دولت نهم و حضور در ستاد هاشمی رفسنجانی و عدم موضع گیری صریح در فتنه 88 نبود، وضعیت شاهرود اینگونه نمی بود و آرای 80 درصدی مردم متدین شاهرود به دکتر احمدی نژاد تحت تاثیر آن قرار نمی گرفت. آقای دکتر جلالی اگر می خواهید باز هم از شاهرود کاندید شوید خواهشمندیم از نمایندگی اشخاص و افراد حقیقی خارج شوید. چرا که نمی خواهیم در دولت یازدهم هم چوب بازیهای سیاسی شما بر بدنه نحیف و زخمی شاهرود بنشیند. کمتر سیاستمداری مثل شما دیده ام که سالیان بسیار با شهرستان شدن میامی مخالفت کند اما در واپسین لحظات بدون دریافت هیچ گونه امتیازی برای بخش بیارجمند با جلسه ای نمایشی در وزارت کشور و از بیم از دست دادن آرای احتمالی مردم میامی موافقت خود را اعمال نماید. آیا دیپلماسی یک دیپلمات قهار و کارکشته این بود؟ اگر میامی به شرط بیارجمند همزمان دو شهرستان تصویب می شدند و همانند شهرستان های گرمه و جاجرم دو شهرستان مجزا به وجود می آمد آنگاه بزرگان بخش بسطام بیکار می نشستند؟ غیر ممکن بود که آنها به زودی خود را شهرستان نمی کردند و به تبع آن با وجود 4 شهرستان در عرض کمتر از 3 سال استان شاهوار محقق می شد. نه اینکه درست 6 ماه قبل از انتخابات بدون آماده کردن شرایط و زیر ساخت ها شعار استان شاهوار را بدهیم. بنا بر نظرسنجی های رسانه های مکتوب  و مجازی شهرستان مگر کسی باور می کند شما غیر از حوزه انتخابیه شاهرود کاندید شوید!؟


-   از آنجایی که انتصاب فرماندار و معاونینش با نظر مثبت جنابعالی انجام می شود و در آن شکی نیست، مسئولیت کم کاری آنها نیز بر عهده شماست، وضعیت پیشرفت فیزیکی مصوبات دور اول و دوم و سوم سفر ریاست جمهور، عدم تحقق مصوبات اشتغال در سال 1390 که در 6 ماهه نخست سال به نسبت رقم پیش بینی شده بسیار ناچیز و نگران کننده است خود گواهی سردرگمی و شلخته شدن فضای مدیریتی شهرستان دارد و باید شخص شما پاسخگو باشید. چرا که امروز بزرگترین مشکلی که شهرستان های شاهرود و میامی از آن رنج می برند و به نبع آن ناامنی  و ناهنجاری ها روند تصاعدی به خود گرفته، بیکاری مفرط است.

 

-   از آنجایی که محور وفاق و همدلی شهرستان شما بوده اید، مسبب تک روی و هرج و مرج و بی تفاوتی و بی انگیزگی مردم نسبت به آینده شهرستان مستقیما متوجه شخص شماست. همانگونه که در مقالات یکی از کاندیدای انتخابات مجلس نهم شهرستان شاهرود که در همین نشریه به چاپ رسیده استنباط می شود، عدم برخورداری از مشاورینی متخصص، متعهد و امین در طی 11 سال گذشته، بی اعتنایی و فراهم نکردن شرایط حضور و اقامت نخبگان در شهرستان و به بازی نگرفتن آنها، انجام امور اجرایی بی ارتباط با شما و ایفای نقش یک سخنگو جهت دستگاه اجرایی شهرستان، دخالت مستقیم در عزل و نصب های مدیران بالاخص فرماندار و خلع سلاح شدن از حیث مسئولیت اصلی که همانا نظارت و پرسش گری از عملکرد آنان، یک تنه به میدان رفتن و بی بهره بودن از کار گروهی فعال و منسجم، اقدامات و فعالیت های دیمی و بدون برنامه و استراتژیک، وارونه جلوه دادن وظایف نمایندگی با انجام امور بیربط با شرح وظایف نماینده با نوع عملکرد  و توقعات ایجاد شده از یک نماینده، برخورداری از دافعه حداکثری پیرامون همراهان و دوستداران بجای جاذبه حداکثری، تضییع مدیران بومی، عدم تعامل و بهره گیری از پتانسیل های مدیران ملی شاهرودی، بی اطلاعی و بی تفاوتی نسبت به عملکرد روسای ادارات شهرستان همه و همه به این نتیجه منجر می شود که ما نیز هم نظر اعلام کنیم:

کمتر سیاستمداری مثل شما دیده ایم!

نوع مطلب : اخبار شاهرود، انتخابات، نقد عملکرد مسئولین، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 15 مهر 1390 12:51 ب.ظ
الحمدالله که دکتر جلالی 1 دقیقه از وقتشان را برای امثالی مثل شما صرف نمی کند، شماها همیشه بدون دلیل انتقاد کردید، الحمدالله که نماینده ولایتی داریم، الحمدالله نماینده ای داریم که ائمه جمعه های ما قدرشان را دانستند، الحمدالله جلسه ای که دکتر جلالی با روحانیون داشت جواب تخریب های امثالی آدم کوتاه فکر مثل شما را داده اشت.
خبرنگار الحمدالله که شما همراهان وامدار دکتر جلالی برایش ماندید تا با تشویق و تخریب خود و دیگران، حداقل در مقام دفاع از ایشان برآیید البته شاید فقط امثالهم گول این سخنانتان را بخورند و الا مردم شاهرود آگاه و بینا شدند. ما نیازی به گرفتن وقت دکتر جلالی حتی برای یک لحظه نداریم چون ایشان در مراحل بین المللی و نه محلی کارهای زیادی دارند و شاید نیز علت سکوت، رضایت است. وظیفه ی خود را اطلاع رسانی میدانیم و برای هر انتقادی علتی مستند موجود است که اگر با چشم باز مرور بفرمایید قبل از هر انتقادی، دلیل را ذکر نمودیم. در ضمن هر چه شرح جلسه ایشان با علما را خواندم جوابی که به بیان شما برای ما باشد، نیافتم .
برایتان دعا میکنیم تا دیده ی عقلتان بینا شود. انشالله
شنبه 9 مهر 1390 11:18 ق.ظ
ایول یکی از بهترین تحلیل هایی که در مورد مسائل شهرستان خوندم بود از شما و هفته نامه وزین کندو سپاسگزاریم باشد که از این انتقادات دلسوزانه اصلاح شوند.
شنبه 9 مهر 1390 09:52 ق.ظ
شاهرود دیگر دکتر سبحانی نمی خواهد بلکه حجت الاسلام و المسلمین ملک محمدی می خوادهد. والسلام
شنبه 9 مهر 1390 08:22 ق.ظ
بسیار مطلب خوب و کارشناسی و قشنگی بود با تشکر
شنبه 9 مهر 1390 07:59 ق.ظ
واقعاً عالی و منطقی، حرف حق جواب نداره، دوستانی که در مقام دفاع از انتقادات سازنده کندو بر می آیند نگران پست و شغل خود نباشند، خدا روزی رسان است باز هم از شاهوارنیوز تشکر می کنیم.
جمعه 8 مهر 1390 04:26 ب.ظ
سایت شانتاژ نیوز(شاهرود نیوز) هم عهده دار تبلیغات و رپرتاژ برای فروش کندوی البرز بود، اما خیلی زود مراجعینش رو از دست داد.
شما دیگه راه اشتباه اونا رو نرید.
ویک توصیه قدیمی:
باز نشر املاء و انشای دیگران را به خودشان بسپارید.
خبرنگار با عرض ادب
دوست عزیز، بهتر است سری به کیوسک های فروش روزنامه در سطح شهر بزنید و آمار نشریات شاهرودی را جویا شوید و لحظه ای تیتر مطالب را مطالعه بفرمایید. دیگر نشریات تقریبا تمام اخبری که در خبرگذاری ها منتشر میشود را بدون کم و کاست درج میکنند و مطلبی برای بیان که از نظر جنابعالی با درج آن تبلیغات شود را ندارند. شاهوار هیچ گونه تبلیغاتی در این زمینه انجام نداده و نخواهد داد.
گرامی، با تشکر از توصیه شما، حتما به گوش میگیرم.
موفق باشید.
جمعه 8 مهر 1390 04:19 ب.ظ
رای ما باز هم دکتر جلالی خواهد بود.
پنجشنبه 7 مهر 1390 10:40 ب.ظ
کاش کمی هم از محسنات دکتر می گفتید چرا اینقدر منفی هستید کمی به جای تفرقه به فکر اتحاد باشید
خبرنگار قله‌های مرتفع دره‌های عمیق دارند و انسانهای بزرگ اشتباهات بزرگی مرتکب می‌شوند. بنابراین برای رسیدن به جایی که تا بحال نرسیده ایم باید از راهی برویم که تا بحال نرفته ایم .
موفق باشیبد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic