تبلیغات
پایگاه خبری شاهرود - امروز در شهر چه خبر است؟
 
پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان
دوشنبه 21 شهریور 1390 :: نویسنده : خبرنگار

دیروز خبر از فرار بود و امروز خبر از اعدامطبق گزارش های رسیده، امروز بلوار دانشگاه شاهرود و خیابان ورودی زندان مملو از نیروهای حفاظتی و گارد امنیتی بود. امروز بام زندان از مامورین مسلح پوشیده شده بود.

در پی شورش در زندان شاهرود و فرار یک متهم به اعدام به جرم مواد مخدر از این زندان، امروز 5 نفر در زندان شاهرود به جرم قاچاق مواد مخدر اعدام شدند،حکم آنان كه در دادگاه انقلاب اسلامی سمنان مستقر در شاهرود صادر شده بود، بعد از تأیید در دادستانی كل كشور و طی تشریفات قانونی در زندان شاهرود اجرا شد.سیاوش پور رییس کل دادگستری استان سمنان گفت:هر كدام از این قاچاقچیان مواد مخدر دو بار تقاضای عفو كرده بودند، پس از انجام بررسی های لازم و احراز نشدن شرایط عفو و بخشودگی در نهایت حكم متهمان صبح امروز به اجرا درآمده است.

و اما اطلاعاتی در مورد زندانی فراری : روز چهارشنبه یکی از زندانیان زندان شاهرود که به جرم حمل و توزیع مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود و در انتظار اجرای حکم اعدام بسر می‌برد، از این زندان فرار کرده است. این زندانی که اهل یکی از روستاهای اطراف شاهرود است به جرم حمل و توزیع مواد مخدر به اعدام محکوم شده بوده و در انتظار اجرای حکم اعدام  در زندان به سر می‌برده است. هنوز از نحوه فرار این زندانی گزارشی به دست نیامده است. تلاش ماموران انتظامی برای دستگیری این زندانی ادامه داد. در حالی که احمد سیاوس‌پور، رئیس دادگستری کل استان سمنان ضمن اظهار بی‌اطلاعی از وقوع چنین حادثه‌ای، گفت که تاکنون گزارشی از فرار این زندانی از زندان شاهرود به وی ارائه نشده است.وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به فرار سه زندانی دیگر در ماه گذشته از زندان شاهرود، آیا تدابیر حفاظتی در این زندان ناکارآمد نیست؟ گفت: خیر، احتمال بروز چنین حوادثی در همه جا وجود دارد.

تمامی این فرارها و تعقیب و گریزها در حالی اتفاق می افتد که مدیر کل زندان های استان سمنان علت خارج کردن زندان از شهر را اینگونه میداند :  به منظور استاندارد كردن فضای زندان و انجام اقدامات تأمینی مناسب، زندان شاهرود به خارج از این شهر منتقل شده است. وی طبقه بندی زندانیان بر حسب جرم ارتكابی را از جمله این اقدامات تأمینی برشمرد و فضای مناسب برای هر زندانی را ۱۰ متر مربع برای هر فرد ذكر كرد. مدیركل زندان های استان سمنان اضافه كرد: علاوه بر این، اقدامات حمایتی و فرهنگی، تربیتی نیز در زندان جدید به نحو مطلوب تری در اختیار زندانیان قرار خواهد گرفت. وی درباره نوع جرایم ارتكابی زندانیان در شاهرود گفت: بیشترین جرایم به موارد مربوط به مواد مخدر با ۴۷ درصد تعلق دارد كه این رقم حتی بیشتر از میانگین استانی است .

این آمار برای شاهرود عزیز ، شهری که دارالمومنین خوانده میشود بسیار تاثر برانگیز است .

به امید اینکه به لطف خداوند منان،این جوانان گمراه شهرمان، طعم لذت بخش پاکی را بچشند و این جرائم ، در آمار سال های آینده به جای بالاترین درصد در استان، به پایین ترین تنزل یابد.

نوع مطلب : اخبار شاهرود، 
برچسب ها : فرار از زندان، شاهرود، گارد امنیتی،
لینک های مرتبط : پایگاه رسانه خبری قانون، ایرنا،
چهارشنبه 23 شهریور 1390 12:56 ب.ظ
"شاهرود به گارد امنیتی ویژه احتیاج داره توروخدا چه کسی باید پیگیری کنه؟"
بیشتر از اون باید به فکر این باشن که چه عواملی وجود داره که نیاز به گارد امنیتی پیدا میشه؟ برن اون عوامل رو بررسی و برطرف کنن تا به گارد امنیتی خیلی کم نیاز بشه.
چهارشنبه 23 شهریور 1390 08:58 ق.ظ
جرا در مورداتش سوزی عمدی خانه ای در خیابان رزمندگان حدود یکماه پیش و گروگانگیری 20روز پیش در شاهرود و تیراندازی ماموران به فرد گروگانگیر و قطع نخاع اون چیزی ننوشتید.باید این جور حوادث به مردم اعلام بشه تا بدونن چقدر شاهرود ناامن شده.شاهرود به گارد امنیتی ویژه احتیاج داره توروخدا چه کسی باید پیگیری کنه؟تا کی باید زندان ها برای اشرار تبدیل به هتل بشه؟این چه جورشه به این راحتی میشه از زندان فرار کرد؟
سه شنبه 22 شهریور 1390 10:46 ب.ظ
"...حتی شده این جمعیت افغانی ها باشند و به جای جوانان بیکار شاهرودی در کارخانه های سمنان کار کنند..."
چرا همون کارخانه ها رو در شاهرود و شهرهای مختلف شمال احداث نمیکنن تا بیکاران بومی و متولد همون منطقه برن سر کار و مجبور به مهاجرت به سمنان نشن؟
مثل اینکه پدر خونه به یکی از بچه هاش اون قدر غذا بده که دیگه از شدت انفجار و تهوع بالا بیاره ، بعد به بقیه بچه هاش بگه از باقی مونده و پس خور بچه اولیه بخورین.
شده حکایت احداث بیمارستان نزدیک چاله.
یعنی این قدر ما بدبخت و عقب افتاده هستیم که به جای اینکه مدعی باشیم اصل کارخانه از اول باید در شاهرود برای بیکاران بیشمار بومی و متولد همین شهر احداث بشه، با عجز و لابه و گریه و التماس میگیم آقا تو رو خدا شمالی ها یا افغانی ها رو در سمنان استخدام نکنین به جاش شاهرودی ها رو ببرین سر کار...
خب مگه حکایت ملانصر الدینه؟ از همون اول اصل کارخانه رو بیارن تو شاهرود احداث کنن؟
مگر این که قیامت و یوم الحساب فقط مخصوص جوونای بیکار شاهرود باشه...
عملکرد عادلانه (؟؟؟) بزرگان استان سر قضیه خودرو سازی یکی از هزاران است.یکی از هزاران ...
به خدا تو جوونی پیر شدیم...
به خدا ما هم آدمیم، آرزو داریم...
دوشنبه 21 شهریور 1390 02:46 ب.ظ
شایسته بود که آقای شاهچراغی در سفر سوم دولت به سمنان پشت تریبون میفرمودند:
مشکل استان ما بیکاریست ، بیکاریست، بیکاریست
مشکل استان ما توسعه نامتوازن است
مشکل استان ما رسیدگی بی حد و حساب به مرکز استان و غافل شدن از شهرهای دیگر است
مشکل استان ما ظلم است تبعیض است اجحاف است
مشکل استان ما وارد کردن نیروی کار از شمال به شهر سمنان و تامین مسکن و شغل برای آنها در سمنان از بودجه شهرهای دیگر است
مشکل استان ما افزایش نزاع و بزه کاری در شاهرود به علت بیکاری بالای 20 درصد است
مشکل استان ما قاچاق و اعتیاد ناشی از مشکلات مالی در شاهرود است
مشکل استان ما آمار بالای فحشا و معضلات فرهنگی در شاهرود(نسبت به استان) به علت بالا رفتن سن ازدواج است
مشکل استان ما علافی جوونای شاهرودی به علت دریغ کردن از احداث یک خودرو سازی ساده برای آنهاست
مشکل استان ما افزایش سکته های قلبی در شاهرود به علت مسایل اقتصادی است
مشکل استان ما شکسته شدن غرور جوونای شاهرودیه که با 28 سال سن هنوز دستشون جلوی پدرشون درازه
مشکل استان ما انسان حساب نکردن جوونای شاهرود است
مشکل استان ما ....
اما...؟!
دوشنبه 21 شهریور 1390 01:40 ب.ظ
با سلام آری مشکل استان ما فقط آب است این را کواکبیان می گوید شاهچراغی تایید می کند چون آب خزر را به هر بهایی باید به سمنان بیاورند چون باید مرکز استان از بقیه شهر های استان جمعیت بیشتری داشته باشد حتی شده این جمعیت افغانی ها باشند و به جای جوانان بیکار شاهرودی در کارخانه های سمنان کار کنند
حجت الاسلام شاهچراغی چند بار آمدید شاهرود با مردم گفتگو کردید؟ چقدر از مشکلات این مردم خبر دارید فقط بلدید بگویید حق مردم میامی ضایع شده از شاهرود جدایش کنید
دوشنبه 21 شهریور 1390 12:13 ب.ظ
" وی درباره نوع جرایم ارتكابی زندانیان در شاهرود گفت: بیشترین جرایم به موارد مربوط به مواد مخدر با ۴۷ درصد تعلق دارد كه این رقم حتی بیشتر از میانگین استانی است ."
مشکل استان ما فقط آب است.
شاید هم شاهرود رو داخل آدم حساب نمی کنن
...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.