پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان

همایش به همت اداره تعاون، کار و امور اجتماعی شهرستان شاهرود چهارشنبه مورخ ۳/۰۲/۱۳۹۳ در سالن اجتماعات فنی و حرفه ای برادران با حضور بزرگان و موثرین شهرستان از جمله ، مدیر کل اداره تعاون کار و امور اجتماعی استان سمنان، روسای ادارات مختلف تنی چند از اعضای محترم شورای شهر شاهرود، امام جمعه محترم شهر بسطام حجت الاسلام والمسلمین رضوی، اصحاب رسانه، هیئت موسس شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان شاهرود و اعضای اصلی مجمع رشد و آبادانی و … برگزار شد. اهم مطالب مطروحه به شرح زیر می باشد.

مهندس امیر حسینی

ریاست محترم اداره تعاون ، کار و امور اجتماعی شهرستان شاهرود

ابتدا ضمن عرض خیر مقدم از حضور موثرین و حضار همچنین تشکر از ریاست محترم فنی و حرفه ای شهرستان شاهرود جناب آقای مهندس جندقی، به اهمیت تعاون و کار تعاونی در شریعت اسلام و قانون اساسی کشور اشاره نمودند.  

حجت الاسلام و المسلمین رضوی

امام جمعه محترم شهر بسطام

ایشان اصل تعاون و کار نعاونی در جامعه را یک حرکت فرهنگی دانستند و اشاراتی به اهمیت دادن ائمه معصومین به نهادینه شدن کار تعاون در بطن جامعه داشتند. طبق فرمایش امیر المومنین علی (ع) مردم خود باید کار تعاونی را از اجتماع طلب کنند و این امر را نشان دهنده ایمان و امانتداری ایشان است. ایشان در حدیث دیگری از امیر المومنین (ع) فرمودند مردم و ایمانشان را به دو چیز مهک می کنیم اول اهمیت به وقت نمازشان و دوم داشتن روحیه تعاون در جامعه و به فکر دیگران بودن.

مهندس غنیان

مدیر کل تعاون، کار و امور اجتماعی استان سمنان

قانون تعاون از قبل وجود داشت اما در سال ۱۳۸۹ به علت اهمیت ورود مردم به صحنه اقتصادی و مشارکت هر چه بیشتر مردم در اقتصاد شهرستان خود همچنین مقابله با پدیده رانت خواری مجلس محترم قانون تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی را تصویب نمود. ایشان شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی را اینگونه تعریف کردند: شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی شرکت هایی هستند که حداقل ۰٫۵ درصد از مردم شهرستان طبق آخرین سرشماری نفوس عضو و سهامدار این شرکت ها باشند. ایشان مهمترین راهکار تحقق اقتصاد مقاومتی را ورود مردم به عرصه اقتصادی و بهترین بستر این مهم را تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی دانستند. ایشان از اعضای هیئت موسس شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان شاهرود برای همت بلندشان در تاسیس این شرکت تعاونی تشکر کردند و از ایشان درخواست کردند تا در امر تبلیغات برای پذیره نویسی همه اقشار و مردم شاهرود را در جریان این مهم بگذارد. ایشان فرمودند: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شاهرود با پیگیری مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود و اعضای هیئت موسس تاسیس شده و مجوز فعالیت آن صادر گردیده  و اکنون در مرحله پذیره نویسی است. ایشان اهدف تشکیل شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی را به شرح زیر بیان داشتند.

۱-رشد عمومی شهرستان و برقراری عدالت اجتماعی (جلوگیری از پیشرفت اقتصادی بر پایه نظام سرمایه داری یعنی جلوگیری از ثروت مند تر شدن هر چه بیشتر ثروتمندان و تقویت هر چه بیشتر همه اقشار اجتماع)

۲- هدایت سرمایه های خرد مردمی در جهت تاسیس بنگاه های اقتصادی بزرگ درون شهرستان

۳- جلوگیری از فعالیت های رانت زا (از آنجا که قانون این اجازه را به دستگاه های دولتی داده که برای واگذاری پروژه ها و امکانات دولتی به بخش خصوصی می توانند تنها با انجام مذاکره با این شرکت تعاونی ترک تشریفات قانونی نظیر مزایده، مناقصه و ..) انجام دهند.

۴-ورود مردم به عرصه کار های کلان اقتصادی و مهمتر ورود مردم به عرصه مدیریت کلان اقتصادی شهرستان. ( از آنجائیکه هیئت مدیره این شرکت  را سهامداران عضو یعنی مردم عادی تعیین می کنند و اعضای هیئت مدیره به هیچ وجه نمی توانند کارمندان دولتی باشند یعنی از خود مردم باشند و به هیچ وجه دولت حق مداخله در مدیریت این شرکت تعاونی را ندارد)

ایشان همچنین ویژگی هی مهم این شرکت های تعاونی را بدین شرح فرمودند:

۱-برای تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی باید حداقل ۰٫۵ درصد از مردم شهرستان (برای سهامدار بودن باید یا ساکن شهرستان مذبور باشند یا متولد آنجا باشند و یا اینکه شاغل در آن شهرستان باشند)عضو و سهامدار باشند.

۲-شرکت های حقوقی یا افراد حقوقی می توانند سهامدار شرکت تعاونی باشند اما حق رای ندارند بنا براین همیشه مدیریت این شرکت تعاونی در انحصار مردم عادی و اشخاص حقیقی شهرستان خواهد بود

۳-هیچ محدودیتی در انجام فعالیت برای این شرکت تعاونی ها وجود ندارد (اقتصادی ، فرهنگی، عمرانی و …)

ایشان در پایان خطاب به موثرین و مردم فهیم شهرستان شاهرود فرمودند: همیشه شاهرود و شاهرودی ها به این قضیه اذعان داشتند که به حق واقعی خود نرسیدند این بار امکانش فراهم شده تا خود مردم این احقاق حق را داشته باشند و با ورود به عرصه اقتصادی و مدیریت اقتصادی، خود موجب پیشرفت اقتصادی و همه جانبه شاهرود شوند.

جناب آقای غیاث الدین

معاون محترم اداره کل تعاون، کار و امور اجتماعی استان سمنان

ایشان هم از زحمات هیئت موسس و پیگیری های مجدانه مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود قدردانی کرده و در ادامه فرمودند: در قانون شرکت های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی تمامی ضعف های قانونی شرکت های تعاونی معمولی مرتفع شده و این شرکت تعاونی یک شرکت تعاونی معمولی نیست و اختیارات قانونی بسیار ویژه ای دارد.

حاج عباسعلی غلامی

نماینده هیئت موسس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شاهرود

ایشان ابتدا به روند تاسیس این شرکت تعاونی اشاره کردند سپس از اعضای هیئت موسس و اعضای مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود قدردانی نمودند. ایشان همچنین اسامی اعضای هیئت موسس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شاهرود را به شرح زیر اعلام نمودند:

۱-    حاج عباسعلی غلامی

۲-   مهندس حشمت ا… حمیدی (ریاست محترم دانشگاه جامع علمی و کاربردی شاهرود)

۳-  دکتر محمد حسن امامیان (معاونت محترم پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود)

۴-  حاج حسین ترابی (ریاست محترم اطاق اصناف شاهرود)

۵-  حاج محمد تقی جامعی (از فعالان بازار شاهرود و ریاست محترم اتحادیه الکترونیک شاهرود)

۶-  مهندس طالع زاری (عضو علی البدل شورای شهر شاهرود)

۷-  آقای رامین نظری

۸-  آقای روح ا… عرب یار محمدی (قائم مقام مدیر عامل و رئیس امور مالی شرکت CBG شاهرود)

۹-   آقای مهندس ایمان ظفر افشاری

۱۰-آقای مهندس مرتضی صدیقی

۱۱- دکتر غلامرضا همتیان (عضو علی البدل شورای شهر شاهرود)

نوع مطلب : اخبار شاهرود، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط : مجمع رشد و آبادانی شهرستان شاهرود،
جمعه 2 خرداد 1393 08:54 ق.ظ
حل مشکلات مردم شهرستانهای بیارجمند، بسطام، میامی و شاهرود با وسیله ای دیگر غیر از استان شاهوار سرایی بیش نیست که 40 سال تجربه رویا و خواب بودن سایر راه حل ها غیر از تشکیل استان شاهوار را اثبات می کند.
شنبه 20 اردیبهشت 1393 10:51 ق.ظ
مخالفین مردم شاهوار حتی از نام استان شاهوار عصبانی می شوند چون منافع 40 ساله شان حذف و امکان تداوم ظلم به شهرستانهای بیارجمند، بسطام، میامی و شاهرود از آنان سلب می شود.
خبرنگار !
شنبه 20 اردیبهشت 1393 10:37 ق.ظ
استان شدن شاهوار را پیگیری فرمایید تا برای همیشه محبوب شاهواریان باشید
خبرنگار استان شاهوار ، سرابی بیش نیست .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو