تبلیغات
پایگاه خبری شاهرود - جنبش وال استریت نادرستی فلسفه نظام سرمایه داری غرب را ثابت كرد
 
پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان

'علی شاهینی' روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:وال استریت نام خیابانی در بخش جنوبی ایالت نیویورك آمریكاست كه ساختمان بورس نیویورك به عنوان بزرگترین بورس جهان از نظر میزان معاملات و حجم مالی در خیابان وال استریت قرار دارد.

این استاد حقوق دانشگاه خاطر نشان كرد : جنبش وال استریت در 17 سپتامبر 2011 در 'زوكوتی پارك' ( پارك آزادی ) در نزدیكی محل سابق برج های تجارت جهانی بنیانگذاری شده است.

وی گفت:پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نابودی و مشخص شدن ناتوانی نظام سوسیالیستی و اقتصاد دولتی،نظام سرمایه داری غربی و اقتصاد آزاد و نظریه پردازان فلاسفه آن میدان جهانی را برای تبلیغ و گسترش تفكرات خود بدون رقیب دیده و سعی نمود اینگونه القا كند.

وی اظهار داشت: تنها راه توسعه و پیشرفت و سعادت انسانها در پیروی بی چون و چرا از برنامه و سیاست های نظام سرمایه داری و اقتصاد آزاد است.

وی تاكید كرد :برای نیل به این اهداف از سازمان های بین المللی مانند بانك جهانی بهره جستند و با ارائه طرحها و برنامه های متعدد برای كشورهای جهان به ویژه جهان سوم و در حال توسعه وسیله ای شد تا بتوانند بر آن كشورهای به صورت مستقیم یا غیرمستقیم سیطره پیدا كرده و در همه زمان ها نبض اقتصادی آن كشور ها را در اختیار بگیردند.

شاهینی بیان كرد : نظریه پردازان اقتصاد آزاد و سرمایه داری غرب همه اهداف خود را معطوف به استفاده هر چه بیشتر از ثروت و پول ناشی از اجرای سیاست های اقتصادی به نفع خواسته های حزبی و شخصی كردند.

وی اضافه كرد: به طوریكه 99درصد از مردم كشورهای غربی از جمله آمریكا،فرانسه،انگلیس ، آلمان و ایتالیا در مشكلات حاد اقتصادی ناشی ازسیاستهای غلط و سوء استفاده های مالی حاكمان گرفتار هستند و در مقابل یك درصد حاكمان با چپاول ثروت كشورهای دیگر و نیز امكانات مالی كشور خودشان به ثروت های كلان و نجومی دست یافته اند.

شاهینی گفت:جنبش وال استریت نسبت به اوضاع نابسامان اقتصادی،اختلاف طبقاتی، تورم،مشكلات بیمه،اشتغال،مسكن،كمبود درآمد،هزینه های بالای زندگی،عدم توان مردم در پرداخت وام و تسهیلات دریافتی،افزایش پلكانی بهره وام ها،اخراج كارمندان و كارگران به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی به شدت اعتراض دارند.

وی گفت :هم اكنون بیش از یكصد شهر آمریكا و یك هزار و 500 شهر دنیا از جنبش وال استریت و نیز انقلاب های مردم مصر،تونس،لیبی،اسپانیا،یونان و ایتالیا الهام گرفته و در حال اعتراض و مبارزه با حاكمان خود هستند.

استاد حقوق دانشگاه اعلام كرد:حاكمان كشورهای غربی به ویژه آمریكا،انگلیس با حمایت رژیم اشغالگر قدس برای نیل به اهداف خود و با هدف چپاول سرمایه های سایر كشورها هر عاملی را كه باعث جلوگیری از رسیدن به اهدافشان شود ،با روش های مختلف آنها را از بین

می برند.

وی افزود :جنگ علیه عراق،افغانستان،جنوب لبنان و ترور شخصیت های مبارز در سراسر دنیا،ترور شخصیت های علمی و پژوهشی،حمایت از رژیم صهیونیستی،مبارزه با جنبش ها و حركتهای بیداری اسلامی،حمایت از حاكمان سرسپرده و ظالم در خاورمیانه،مبارزه و تهاجم فرهنگی علیه كشورهای اسلامی،اشاعه فساد اخلاقی با استفاده از فضای سایبری،ایجاد اختلاف بین مذاهب،ترویج افكارضدبشری،به خدمت گرفتن برخی از چهره ها و خواص با هدف حمایت برنامه های مورد نظر،بازداشت و شكنجه مبارزین و دهها عنوان دیگر،وسیله ای است كه با آن می خواهند به اهداف خود برسند.

رییس دانشگاه پیام نور شاهرود تاكید كرد :جوانان،دانشجویان و همه احاد مردم ایران با درك شرایط حساس و نقشه های آمریكا و نیز بیداری و قیام مردم در سراسر دنیا در راهپیمایی روز 13 آبان شركت خواهند كرد و با محكوم كردن جنایت آمریكا ،حمایت مادی و معنوی خودرا از انقلاب های مردمی اعلام خواهند كرد
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.