پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان

'علی شاهینی' روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:وال استریت نام خیابانی در بخش جنوبی ایالت نیویورك آمریكاست كه ساختمان بورس نیویورك به عنوان بزرگترین بورس جهان از نظر میزان معاملات و حجم مالی در خیابان وال استریت قرار دارد.

این استاد حقوق دانشگاه خاطر نشان كرد : جنبش وال استریت در 17 سپتامبر 2011 در 'زوكوتی پارك' ( پارك آزادی ) در نزدیكی محل سابق برج های تجارت جهانی بنیانگذاری شده است.

وی گفت:پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی نابودی و مشخص شدن ناتوانی نظام سوسیالیستی و اقتصاد دولتی،نظام سرمایه داری غربی و اقتصاد آزاد و نظریه پردازان فلاسفه آن میدان جهانی را برای تبلیغ و گسترش تفكرات خود بدون رقیب دیده و سعی نمود اینگونه القا كند.

وی اظهار داشت: تنها راه توسعه و پیشرفت و سعادت انسانها در پیروی بی چون و چرا از برنامه و سیاست های نظام سرمایه داری و اقتصاد آزاد است.

وی تاكید كرد :برای نیل به این اهداف از سازمان های بین المللی مانند بانك جهانی بهره جستند و با ارائه طرحها و برنامه های متعدد برای كشورهای جهان به ویژه جهان سوم و در حال توسعه وسیله ای شد تا بتوانند بر آن كشورهای به صورت مستقیم یا غیرمستقیم سیطره پیدا كرده و در همه زمان ها نبض اقتصادی آن كشور ها را در اختیار بگیردند.

شاهینی بیان كرد : نظریه پردازان اقتصاد آزاد و سرمایه داری غرب همه اهداف خود را معطوف به استفاده هر چه بیشتر از ثروت و پول ناشی از اجرای سیاست های اقتصادی به نفع خواسته های حزبی و شخصی كردند.

وی اضافه كرد: به طوریكه 99درصد از مردم كشورهای غربی از جمله آمریكا،فرانسه،انگلیس ، آلمان و ایتالیا در مشكلات حاد اقتصادی ناشی ازسیاستهای غلط و سوء استفاده های مالی حاكمان گرفتار هستند و در مقابل یك درصد حاكمان با چپاول ثروت كشورهای دیگر و نیز امكانات مالی كشور خودشان به ثروت های كلان و نجومی دست یافته اند.

شاهینی گفت:جنبش وال استریت نسبت به اوضاع نابسامان اقتصادی،اختلاف طبقاتی، تورم،مشكلات بیمه،اشتغال،مسكن،كمبود درآمد،هزینه های بالای زندگی،عدم توان مردم در پرداخت وام و تسهیلات دریافتی،افزایش پلكانی بهره وام ها،اخراج كارمندان و كارگران به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی به شدت اعتراض دارند.

وی گفت :هم اكنون بیش از یكصد شهر آمریكا و یك هزار و 500 شهر دنیا از جنبش وال استریت و نیز انقلاب های مردم مصر،تونس،لیبی،اسپانیا،یونان و ایتالیا الهام گرفته و در حال اعتراض و مبارزه با حاكمان خود هستند.

استاد حقوق دانشگاه اعلام كرد:حاكمان كشورهای غربی به ویژه آمریكا،انگلیس با حمایت رژیم اشغالگر قدس برای نیل به اهداف خود و با هدف چپاول سرمایه های سایر كشورها هر عاملی را كه باعث جلوگیری از رسیدن به اهدافشان شود ،با روش های مختلف آنها را از بین

می برند.

وی افزود :جنگ علیه عراق،افغانستان،جنوب لبنان و ترور شخصیت های مبارز در سراسر دنیا،ترور شخصیت های علمی و پژوهشی،حمایت از رژیم صهیونیستی،مبارزه با جنبش ها و حركتهای بیداری اسلامی،حمایت از حاكمان سرسپرده و ظالم در خاورمیانه،مبارزه و تهاجم فرهنگی علیه كشورهای اسلامی،اشاعه فساد اخلاقی با استفاده از فضای سایبری،ایجاد اختلاف بین مذاهب،ترویج افكارضدبشری،به خدمت گرفتن برخی از چهره ها و خواص با هدف حمایت برنامه های مورد نظر،بازداشت و شكنجه مبارزین و دهها عنوان دیگر،وسیله ای است كه با آن می خواهند به اهداف خود برسند.

رییس دانشگاه پیام نور شاهرود تاكید كرد :جوانان،دانشجویان و همه احاد مردم ایران با درك شرایط حساس و نقشه های آمریكا و نیز بیداری و قیام مردم در سراسر دنیا در راهپیمایی روز 13 آبان شركت خواهند كرد و با محكوم كردن جنایت آمریكا ،حمایت مادی و معنوی خودرا از انقلاب های مردمی اعلام خواهند كرد
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic