تبلیغات
پایگاه خبری شاهرود - بصیرت و شناخت واقعی از اهداف برگزاری مراسم سوگواری در محرم است
 
پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان

 
شاهرود - رییس دانشگاه پیام نور شاهرود گفت : بصیرت و شناخت واقعی ائمه اطهار و امام حسین (ع) از اهداف برگزاری مراسم سوگواری در ماه محرم است.

دكتر 'علی شاهینی 'در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان كه روزچهارشنبه درعصمتیه شاهرود برگزار شد افزود:مجالس سوگواری و عزاداری باید به گونه ای انجام شود كه هدف واقعی قیام كربلا روشن و حفظ شود.

وی خاطر نشان كرد:دنیا طلبی،رفاه خواهی،دوری از معنویت و اطاعت نكردن از ولایت توسط خواص جامعه ،منجر به انحراف در دین و شهادت امام حسین (ع)شد.

شاهینی تاكید كرد :امابا این شهادت درخت اسلام جان تازه ای گرفت و همین حادثه باعث استمرار اسلام ناب محمدی تا به امروز شده است.

در این مراسم علاوه بر مداحی و مرثیه سرایی در خصوص قیام كربلا نمایش'پیك نینوا 'نیز

اجراشد.

این نمایش از زبان راویانی صحنه هایی از صحرا كربلا،جنگ،خاك وخون و اسارت حسین (ع)و یاران وفادارش را به تصویر می كشد.

نقطه اوج این نمایش كه مخاطب را غافلگیر می كند،توجه به قیام عظیم كربلا و هدف نهایی امام حسین (ع) بود كه با هنرنمایی دانشجوی هنرمند دانشگاه پیام نور شاهرود 'هومن شهرستانی' و دیگر عوامل اجرایی به صحنه ای از معرفت و حزن تبدیل شد.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام والمسلمین 'محمدی نیا' محقق و استاد حوزه و دانشگاه به پرسش های دانشجویان درخصوص آفت های عاشورایی وابهامات آن پاسخ داد.

در این مراسم اعضای بسیج دانشجویی،مشاوران دانشجویی و 500 نفر از دانشجویان حضور داشتند.
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.