تبلیغات
پایگاه خبری شاهرود - دو هزار و 894 نفر معلول زیر نظر بهزیستی شاهرود هستند
 
پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان
رییس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود گفت: دو هزار و 894 نفر معلول زیرنظر بهزیستی شاهرود هستند.

'مسعود جهان سیر 'روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد 987 نفر دارای معلولیت ذهنی و 830 نفر نیز دارای معلولیت جسمی حركتی هستند.

وی گفت: 439 معلول شنوایی، 323 معلول بینایی و 315 نفر نیز معلول روانی مزمن در شهرستان شاهرود هستند.

وی خاطر نشان كرد: در حال حاضر 144نفر از سالمندان، بیماران روانی مزمن و دختران ذهنی بالای 14سال به صورت شبانه روزی در مراكز زیر نظر بهزیستی شهرستان شاهرود نگهداری و توانبخشی می شوند.

جهان سیر دامه داد: 119 نفر از معلولین ذهنی و شنوایی و گفتاری به صورت روزانه در مراكز توانبخشی و حرفه آموزی شهرستان شاهرود تحت پوشش هستند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود گفت: 605 نفر معلول نیز ماهانه 247میلیون ریال مستمری دریافت می كنند.

وی اضافه كرد: به 65 نفر از بیماران روانی مزمن كه در منزل نگهداری می شوند كمك هزینه دارو و درمان بیش از 32میلیون ریال به صورت ماهانه پرداخت می شود.

جهان سیر با بیان اینكه 10 درصد از جمعیت جهان دارای معلولیت هستند، گفت: بر اساس آمار جهانی یك چهارم از جمعیت جهان شامل مراقبین و اعضای خانواده به طور مستقیم درگیر معلولین هستند.

رییس بهزیستی دامغان تاكید كرد: پرهیز از ازدواج های فامیلی و انجام مشاوره های پزشكی، مراقبت های دوران بارداری، تغذیه صحیح مادران، اجتناب از بارداری در سنین زیر 18سال و بالای 35سال و زایمان در شرایط بهداشتی از جمله راههای پیشگیری از معلولیت است.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.