پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان
راه اندازی واحد علوم و تحقیقات شاهرود مورد تاكید قرار گرفت

نماینده مردم شاهرود درمجلس شورای اسلامی در دیدار با دكتر عبدالله جاسبی بر راه اندازی هرچه سریع تر دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات شاهرود برای تحصیلات تكمیلی تاكید كرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در این دیدار همچنین مقرر شد 500 دانشجو در مقطع فوق لیسانس در واحد علوم و تحقیقات شاهرود دانشگاه آزاد اسلامی ،مشغول به تحصیل شوند.
در این دیدار كه دكتر سید حسین بدیعی رییس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود نیز حضور داشت در مورد افزایش رشته های تحصیلی در واحد دانشگاهی شاهرود و پیگیری در شورای گسترش وزارت علوم نیز بحث و تبادل نظر شد.
همچنین در این دیدار به راه اندازی واحد علوم تحقیقات شاهرود كه تمامی زیرساخت های فیزیكی و علمی فراهم شده است تا در آینده ای نه چندان دور این واحد به شكل رسمی راه اندازی شود مطرح شد.
واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی فقط در مقطع كارشناسی ارشد و دكتری دانشجو می پذیرد
فرماندار شاهرود: ولایتمداری و ایمان به وعده های الهی دشمنان را زمین گیر كرده است


'مهدی بندرآبادی'روز شنبه در جمع تعدادی از دانشجویان دانشكده فرماندهی ستاد ارتش جمهوری اسلامی كه دوره های نظری خود را به پایان رسانده و برای آموزش های عملی و شناخت محیط سرزمین به شاهرود سفر كردند،افزود:تجربه هشت سال دفاع مقدس كه تمامی دنیا در برابر ایران اسلامی قرار گرفته بودند،به دشمنان ثابت كرد،ملت ایران با ایمان به خدا،نیرویی قویتر از تجهیزات و توان نظامی،در برابر دشمنان خود با اقتدار ایستاده است.
وی خاطر نشان كرد: ملت آگاه و هوشمند ایران بارها ولایتمداری خود را درتمامی صحنه های انقلاب به اثبات رسانده و هر لحظه برای دفاع از اسلام و سرزمین خود،گوش به فرمان ولی امر خود هستند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و ناتوی فرهنگی دشمنان ،گفت: علیرغم عزم جزم دشمنان به هدف گرفتن كیان خانواده ها،در جنگ نرم تا حد مطلوبی جوانان متعهد ما به موفقیت هایی دست یافته اند.
وی تصریح كرد: ملت ایران و نیروهای مسلح، هرگز جنگ طلب و جنگ افروز نبوده،اما چنانچه كوچكترین حركت بخواهد به این ملت خدشه ای وارد كند،با اقتدار آماده برای دفاع هستیم.
وی شهرستان شاهرود را قاره ای كوچك دانست كه دارای تنوع های مختلف آب و هوایی و محیطی است كه شناخت آنها در توسعه و پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی موثر است.
لشكر 58ذوالفقار در سی و یكمین مسابقات قرآن نیروی زمینی ارتش اول شد


لشكر 58 ذوالفقار شاهرود با كسب 12مقام ،درسی و یكمین دوره مسابقات منطقه ای قرآن كریم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اول شد.
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی لشكر 58 ذوالفقار این دوره از مسابقات قرآن كریم در رشته های حفظ،قرائت،ترجمه،مفاهیم و اذان در دو بخش كاركنان پایور و وظیفه به میزبانی لشگر 58 ذوالفقار در شاهرود برگزار شد.
در این دوره از مسابقات 150نفر از كاركنان یگانهای لشگر 58 ذوالفقار شاهرود،لشگر 77پیاده خراسان،لشگر 30پیاده گرگان،تیپ 38زرهی تربت جام،تیپ 177پیاده تربت حیدریه،مركز آموزش 04بیرجند،قرارگاه شمالشرق مشهد،هوانیروز مشهد و پشتیبانی منطقه 5 مشهد حضور داشتند.
نفرات اول تا سوم هر رشته در مسابقات سراسری نیروی زمینی ارتش كه بهمن ماه در اردبیل برگزار می شود شركت خواهند كرد.
این دوره از مسابقات از 18مهرماه سالجاری به مدت سه روز برگزارشد.
در مراسم اختتامیه این مسابقات نماینده ولی فقیه در استان سمنان،امام جمعه و فرماندار شاهرود،ارشد نظامی ارتش در استان سمنان ،مدیر دارالقرآن كریم اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسوولان نیروهای مسلح شهرستان شاهرود و دستگاههای اداری و اجرایی حضورداشتند.
مسئولان با پیگیری جدی مصوبات سفرهای رهبر معظم انقلاب را نهایی کنند

"کاظم جلالی" با بیان اینکه همه باور دارند که در ذیل وجود معنوی مقام معظم رهبری می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور حل شود، گفت: رهبر معظم انقلاب محبوب‌ترین شخصیت جهان اسلام و ایران است، از این رو سفر ایشان به هر نقطه از کشور روح امید، نشاط و زندگی را در بین مردم می‌پراکند.
نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ همه مسلمانان جهان بویژه ملت عظیم شأن ایران به درایت، تدبیر و دلسوزی ایشان باور دارند و فکر می‌کنم اصل این سفر نه فقط برای استان کرمانشاه بلکه برای تمام ملت و کشور بسیار مفید و موثر است.
وی درباره وظیفه مسئولان در قبال مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان‌های مختلف، یادآور شد: ‌ در حین سفر ایشان خیلی از نقص‌ها و نارسایی‌ها شناسایی می‌شود که معظم له همانجا تدبیر می‌کنند که مسئولان اجرایی باید تدابیر این سفر را تا رسیدن به سرانجام نهایی به طور جدی پیگیری کنند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، ایران را یک کشور امن خواند و اظهار کرد: ‌ مرزهای کشور از یک امنیت مثال زدنی برخوردار است و نفس آنکه مقام معظم رهبری دو سال قبل به کردستان رفتند و در آنجا کوهنوردی کردند مؤید همین مسئله است.
وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه ادامه داد: کسانی که به این مرز و بوم چشم طمع دارند باید ببینند با حضور مقام معظم رهبری در استان‌های مرزی ضریب امنیت این مناطق تأیید می‌شود ضمن آنکه سفر ایشان موجب تقویت همگرایی و همدلی بین مسئولان و دستگاه‌های مختلف می‌شود که این مسئله نیز به گونه‌ای دیگر ضریب امنیت را افزایش می‌دهد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رکن امنیت در ایران را متأثر از حضور و مشارکت مردمی در صحنه‌های حساس خواند و یادآور شد: مشروعیت نظام با پشتوانه مردمی حافظ اصلی امنیت کشور است
امام جمعه موقت شاهرود: قدرت مردم در حل مشكلات و دفاع از انقلاب همیشه تاثیر گذار بوده است

شاهرود – امام جمعه موقت شاهرود گفت : قدرت مردم در حل مشكلات و دفاع از انقلاب همیشه تاثیرگذار بوده و انشاالله همه مشكلات با همكاری مردم حل خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام 'عباس امینی 'در خطبه های این هفته نماز جمعه شاهرود با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به كرمانشاه و استقبال با شكوه مردم این منطقه از ایشان افزود: بزرگترین و اثرگذارترین قدرت برای مبارزه با فساد در هر زمینه مردم هستند.
وی تاكید كرد: راه ملت ایران صداقت و پاكی است و مسئولی در كنار این ملت باقی خواهد ماند كه این ویژگی ها را داشته باشد.
وی با بیان اینكه موج بیداری، كشورهای غرب بویژه آمریكا را نیز در برگرفته است،گفت : این موج خاموش شدنی نیست.
وی با گرامیداشت روز جهانی استاندارد، افزود :افزایش كیفیت در همه كالاهای ایرانی باید بطور جدی مورد توجه قرار گیرد و در سال جهاد اقتصادی این امر مهم یك مجاهدت است.
وی اظهار داشت :برای كمك به رشد اقتصادی كشور،‌ دور شدن از كالاهای خارجی یك امر ضروری است و باید تلاش كنیم با مصرف كالای ایرانی، نیازهای خود را تامین كنیم.
دو طرح برقی در شاهرود و میامی آماده افتتاح شد'حسن مسلمی' روز چهارشنبه گفت: این پروژه ها شامل پست 400 كیلوولت میامی و خطوط ارتباطی آن و نیز خط 400 كیلوولت شاهرود - علی آباد (استان گلستان) است.
وی گفت: خط 400 كیلوولت شاهرود - علی آباد به طول 105 كیلومتر و با نصب 358 دستگاه برج با هدف تبادل انرژی الكتریكی بین دو استان سمنان و گلستان با توجه به احداث نیروگاه در استان سمنان، افزایش قابلیت مانور در شبكه، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبكه سراسری و ... با 260 میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.
وی گفت: این خط از مناطق بیابانی، جنگلی و كوهستانی و صعب العبور می گذرد و با وجود مشكلات و عوارض طبیعی با تلاش كاركنان شركت برق منطقه ای سمنان احداث و به برهره برداری رسید.
مسلمی پست 400 به 63 كیلوولت میامی را نیز از دیگر پروژه ها برشمرد كه در قالب مصوبات دور اول سفر دولت اجرا شده است.
وی ایجاد ظرفیت جدید برای برق رسانی مطمئن به مشتركان بزرگ صنعتی، فراهم ساختن بستر توسعه منطقه، برقرسانی به مشتركان موجود صنعتی، خانگی و كشاورزی و افزایش پایداری شبكه را از اهداف ایجاد این پست برشمرد.
مدیرعامل شركت برق منطقه ای سمنان گفت: این پست مجهز به دو فیدرخط ورودی، دو فیدر ترانس و شش فیدر خروجی است كه با 220 میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث شده است.
مانور اطفای‌ حریق در جنگل و مراتع شهرستان شاهرود اجرا شد


رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام كرد :شهرستان شاهرود با مساحتی بالغ بر پنج میلیون هكتار ،دارای 160هزار هكتار جنگل از نوع پهن برگ (هیركانی) و سوزنی برگ (ایران تورانی)است.
'مجید زمانی افزود:احتمال وقوع آتش سوزی دراین عرصه های ملی وخصوصا مناطق جنگلی چهارباغ،ابر و قطری،النگ و كالپوش به دلایل مختلف بسیار زیاد است.
وی خاطر نشان كرد :با توجه به احتمال بالای آتش سوزی در حوزه وسیع این شهرستان ضروری است آمادگی لازم برای اطفای حریق ایجاد شود.
وی با اشاره به اجرای مانور اطفای حریق گفت:هدف از برگزاری این مانور،هماهنگی وآمادگی
،پیشگیری از آتش‌سوزی،تمرین واكنش سریع،تعیین نقاط ضعف و قدرت و نیز كاهش میزان خسارات وارده به طبیعت است.
زمانی اظهار داشت : به منظور سنجش و بررسی میزان آمادگی و هماهنگی دستگاههای اجرایی دولت( لشگری،كشوری )و شهرداری ها كه به استناد تبصره ذیل ماده 47 قانون حفاظت و حمایت از منابع طبیعی موظف به همكاری در صورت اعلام نیاز توسط مامورین منابع طبیعی شده اند،برگزاری یك مانور اطفای حریق در جنگل های ابر و قطری پیش بینی شد.
وی اضافه كرد:این مانور با حضور مدیران كل منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیریت بحران استانداری سمنان و فرماندار شهرستان شاهرود اجراشد.
وی گفت :در اجرای این مانور تعدادی از دستگاههای معین از جمله فرمانداری شاهرود،لشكر 58 ذوالفقار،فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان شاهرود ،لشگر 10محرم ،اداره محیط زیست،اداره كل راه و ترابری اورژانس،جمعیت هلال احمر ،شهرداری،سازمان آتش نشانی
،شركت آب و فاضلاب روستایی شهرستان شاهرود و اداره كل منابع طبیعی استان،اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان و اداره منابع طبیعی آبخیزداری شاهرود و منابع طبیعی بخشهای بسطام،میامی،بیارجمند فراخوان شدند.
رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان شاهرود،افزود :این دستگاهها همكاری بسیار خوبی در اجرای مانور داشتند و مانور با موفقیت به اتمام رسید.
وی خاطر نشان كرد :اولین گروه مجری این مانور در محل تعیین شده در جنگل ابر در فاصله40 كیلومتری شاهرود این مانور را اجرا كردند.
در این مانور سه ساعته كه با حضور 15دستگاه اجرایی انجام شد،شركت كنندگان علاوه بر آشنایی با اهداف مانور ، با مباحث كارشناسی پیرامون آتش سوزی نیز آشنا شدند.
پست 400 کیلوولت میامی بهره‏برداری می‏شود

مدیرعامل برق منطقه‏ای سمنان از بهره‏برداری پست 400 کیلوولت میامی با حضور معاون وزیر نیرو خبر داد.

حسن مسلمی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: مراسم افتتاح پست 400 کیلوولت میامی و خطوط ارتباطی آن روز آینده با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، مدیرعامل شرکت توانیر و مدیران ارشد استان سمنان در محل سالن اجتماعات شرکت برق منطقه‏ای سمنان برگزار می‏شود.
مدیرعامل برق منطقه‏ای سمنان در تشریح ویژگی‏های پست 400 به 63 کیلوولت میامی ادامه داد: این طرح، از مصوبات دور اول سفر هیئت دولت به استان سمنان است.
مسلمی مهم‏ترین اهداف این پروژه را ایجاد ظرفیت جدید جهت برق‏رسانی مطمئن به مشترکان بزرگ صنعتی نظیر سیمان بیارجمند و ... به منظور فراهم کردن بستر توسعه منطقه، افزایش قابلیت شبکه و برق‏رسانی مطمئن به مشترکان موجود صنعتی، خانگی و کشاورزی اعلام کرد.
مدیرعامل برق منطقه‏ای سمنان همچنین افزایش پایداری شبکه، بهبود وضعیت ولتاژ منطقه، بهبود پارامترهای کیفی برق و قابلیت مانور در شبکه و تامین برق پست‏های 63 کیلوولت کالپوش، میامی و بیارجمند را از دیگر اهداف اجرای طرح پست 400 به 63 کیلوولت میامی بیان کرد.
مسلمی مشخصات فنی این طرح را نیز تشریح کرد و گفت: ظرفیت پست، یک در 200 مگاولت آمپر، آرایش آن 1.5 کلیدی ناقص با دو فیدر خط ورودی 400 کیلوولت است.
وی بیان داشت: تعداد فیدر ترانس دو فیدر ترانس، تعداد فیدر خروجی شش فیدر خروجی 63 کیلوولت و سیستم کنترل پست، DCS است.
مدیرعامل برق منطقه‏ای سمنان مشاور پست 400 به 63 کیلوولت میامی را شرکت مشانیر و پیمانکار اجرایی و خرید و تامین تجهیزات آن را شرکت فرانیرو اعلام کرد.
مسلمی بیان داشت: این طرح از سال 1387 آغاز شده و اعتبار هزینه شده برای آن، 220 میلیارد ریال است.
کاهش نرخ بیکاری از 12 به 7 درصد

معاون برنامه‏ریزی استاندار سمنان اعلام کرد: قرار است در برنامه پنجم توسعه، نرخ بیکاری در کشور از 12 به هفت درصد کاهش یابد.

مفید غلامی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: کل صادرات استان سمنان در سال گذشته 100 میلیون دلار بوده که رقم اندکی است و نشان می‏دهد که صنایع ما درون‏گرا هستند و تولیدات بیشتر در داخل کشور مصرف می‏شود.
غلامی ادامه داد: در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی صنایع ما این است که هنوز نتوانسته‏اند خودشان را از این درون‏گرایی خارج کنند.
معاون برنامه‏ریزی استاندار سمنان ادامه داد: قرار است در برنامه پنجم توسعه نرخ بیکاری از 12 درصد به هفت درصد برسد.
غلامی تصریح کرد: در سال جاری تعهد استان سمنان برای ایجاد اشتغال بالای 18 هزار نفر است و تقریباً توانسته‏ایم با وضع موجود، نزدیک به 30 درصد از تعهدات خود را اجرایی کنیم.
وی با اشاره به برگزاری سرشماری نفوس و مسکن در سال 90 گفت: تمام ساماندهی‏ها در این زمینه شکل گرفته و آموزش‏های لازم در حال انجام است.
معاون برنامه‏ریزی استاندار سمنان تاکید کرد: در حال حاضر نزدیک به یک هزار نفر در استان سمنان درگیر امر سرشماری نفوس و مسکن هستند و ستاد سرشماری نیز شکل گرفته است.
غلامی افزود: امیدواریم با همکاری تمام مقامات و مردم در موعد مقرر کار سرشماری به خوبی شکل بگیرد و همچنین از مردم می‏خواهیم که در زمینه ارایه اطلاعات صحیح به ماموران سرشماری کمال همکاری را داشته باشند زیرا اگر اطلاعات نادرست ارایه شود، اصل هدف با مشکل مواجه خواهد شد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تسهیلات خوبی به صنعت‏گران داده شده و حمایت‏های بی‏شائبه‏ای از آنها صورت گرفته است.
معاون برنامه‏ریزی استاندار سمنان ادامه داد: همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز برای حمایت از صنعت‏گران بسترهای مناسبی را تدوین کرده است.
غلامی ادامه داد: بند 28 قانون بودجه نیز تسهیلات خوبی را برای صنعت‏گران فراهم کرده است و صنایع استان سمنان باید به خود بیایند و تنها به داخل نگاه نداشته باشند.
معاون برنامه‏ریزی استاندار سمنان با بیان اینکه در حال حاضر حجم صادرات کشورمان نسبت به ترکیه خوب نیست، ادامه داد: ترکیه سالانه 200 میلیارد دلار صادرات دارد؛ اما صادرات ایران 50 میلیارد دلار است.
مسئول نظام صالحین سپاه شاهرود:توجه به نظام صالحین در مدارس پشتوانه سازی برای نظام است

حجت لاسلام علیرضا اسکندرپورگفت: یکی از راههای پشتوانه سازی برای نظام جمهوری اسلامی، توجه به نظام صالحین در مدارس است.
به گزارش آریا به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی بسیج شاهرود، اسکندر پور در سخنانی با تبیین نظام صالحین گفت: مهمترین هدف از تشکیل حلقه‌ها و گروههای تربیتی در واحدهای بسیج مدارس و پایگاههای مقاومت، کادرسازی برای نظام و انقلاب و مقابله با تهدیدات فرهنگی دشمنان است.
مسئول نظام صالحین سپاه شاهرود در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ما باید الگوهای رفتاری خود را در برخورد با نوجوانان و جوانان اصلاح کنیم گفت: حلقه صالحین راه درست تامین نیازهای جوانان را به شکل مورد رضایت آنان تامین می کند چرا که خودجوانان با هم یک حلقه را تشکیل داده و آن را اداره می‌کنند.
وی افزود: مربیان حلقه‌های صالحین نیز نقش یک راهنما و استاد را بازی می‌کنند که در مواقع لزوم با راهنمایی‌های خود حلقه را در مسیر صحیح هدایت می‌کنند.
حجت الاسلام اسکندرپور در ادامه با اشاره به ساختار تشکیلاتی نظام صالحین در واحدهای مقاومت بسیج مدارس گفت: در واحدهای بسیج مدارس هر کلاس یک گروه تربیتی است که یک دانش آموز با اخلاق و باهوش، هدایت این گروه را برعهده گرفته و هر حلقه در هفته یک جلسه را برگزار می‌کنند.
وی در ادامه بیان داشت: سرگروههای تربیتی هر مدرسه با توجه به کلاس‌های مدرسه به اتفاق شورای بسیج مدرسه یک حلقه صالحین را تشکیل می‌دهند و فرمانده بسیج واحد مسئول حلقه است و ماهی یک جلسه برگزار خواهند كرد.
اسكندرپور در ادامه گفت: سرگروههای حلقه های مدارس با مربی نظام صالحین در حوزه مقاومت در ارتباط هستند و برنامه ها و درسنامه‌های مطرح شده را دریافت می‌کنند.
مسئول نظام صالحین سپاه شاهرود موضوعات مورد بحث در گروه ها و حلقه‌ها را با توجه به نیاز دانش آموزان عنوان کرد و افزود: با توجه به هجمه دشمن و ایجاد شبهات و تردیدها در اعتقادات و ارزش‌های اسلام و انقلاب باید بیشتر در این زمینه‌ها بر روی دانش آموزان کار کرد و آگاهی‌های مورد نیاز آنها را برطرف کرد.
وی در پایان با تاکید بر تشکیل این حلقه ها را مدارس گفت: اگر می‌خواهیم آینده نظام و کشور بیمه و شرمنده شهدا و امام نباشیم باید وقت گذاشته و مانند پدری دلسوز برای رشد و ارتقای معنوی و بصیرتی دانش آموزان که در قالب این طرح هرچه بیشتر پرورش می یابند، تلاش و کوشش کنیم.
گفتنی است در ابتدای این جلسه سیدحبیب ا... میرابوالحسنی معاون مدیرکل و رئیس آموزش و پرورش شاهرود در سخنانی با اشاره به بحث تعلیم و تربیت گفت: ما باید در کنار تعلیم به تربیت دانش آموزان توجه ویژه‌ای کنیم و شجره طیبه صالحین بسیج می‌تواند در بعد تربیتی دانش آموزان و حتی در بعد تعلیمی آنها مفید باشد و باید مدیران توجه ویژه‌ای به این امر داشته و مشکلات و موانع بر سر راه این طرح را در مدارس برطرف نمایند.
شهدای گمنام در دانشگاه صنعتی شاهرود تدفین می شوند


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود به منظور زنده ماندن یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و آراستگی و نورانیت فضای دانشگاه به حضور معنوی شهدا، تنی چند از شهدای گمنام در پردیس مهندسی و فناوری های نوین این دانشگاه به خاك سپرده می شوند.
در نشست شورای فرهنگی این دانشگاه ،پیرامون اردوهای دانشجویان ورودی جدید سال 90،تقویم فرهنگی ارایه شده از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی،جشن فارغ التحصیلی، مزین نمودن بناها،اماكن و ساختمانهای اداری این دانشگاه به نام شهیدان شاهد و معرفی دو نفر از اعضای شورای دانشگاه صنعتی شاهرود برای عضویت در شورای فرهنگی و تشكیل ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
250هكتار از اراضی بیابانی شاهرود نهالكاری شد

مدیر منابع طبیعی شهرستان شاهرود گفت: عملیات نهالكاری250 هكتار از اراضی بیابانی منطقه دستجرد از توابع بیارجمند شهرستان شاهرود به پایان رسید. 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان،مجید زمانی افزود: این پروژه توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به صورت پیمانی با اعتباری معادل680 میلیون ریال اجرا شد. 
وی خاطرنشان كرد: عرصه مورد نظر شش نوبت آبیاری شده و در حال حاضر نهال‌ها از رشد و شادابی مناسبی برخوردار هستند. 
وی اظهار كرد: برای نهالكاری در این منطقه عمدتا از گونه "تاغ" كه سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه است استفاده شد. 
وی تصریح كرد: اجرای این پروژه علاوه بر جلوگیری از فرسایش خاك، تهدید اراضی كشاورزی، تثبیت شن‌های روان و مقابله با پدیده شوم بیابانزایی، جلوگیری از فرسایش آبی و بادی در تقویت سفره‌های آبی منطقه و ایجاد منظر زیبا نیز تاثیرگذار است.
افراد دارای 10 سال حق بیمه، حقوق بازنشستگی می گیرند

معاون اداری و مالی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: به استناد بند 91 قانون بودجه افراد دارای 10 سال پرداخت حق بیمه، از مزایای حقوق بازنشستگی برخوردار می شوند. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، سید عباس طباطبایی دوشنبه هجدهم مهر ماه در نشستی با کارشناسان این اداره کل در شاهرود ضمن اعلام این خبر، افزود: به استناد این بند قانون بودجه، سازمان تامین اجتماعی موظف است به افرادی که حداقل 10 سال حق بیمه پرداخت کرده اند و به سن 60 سال برای مردان و 55 برای زنان رسیده اند ولی از حق مستمری برخوردار نیستند متناسب با سنوات حق بیمه از مزایای حقوق بازنشستگی برخوردار شوند.
وی تصریح کرد: لازم به توضیح است افرادی که کمتر از 10 سال حق بیمه پرداخت کرده اند می توانند با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه اعم از حق کارگر و کارفرما تا 10 سال به نرخ سال جاری از امتیاز این بازنشستگی برخوردار باشند.
معاون اداری و مالی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در پایان خاطر نشان کرد: این آئین نامه در تاریخ پانزدهم شهریور سال جاری به تصویب رسیده است.
تسهیلات بلاعوض به 20 هنرمند شاهرودی اعطا شد

مدیركل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان از اعطای تسهیلات بلاعوض به 20 هنرمند صنایع دستی شهرستان شاهرود خبر داد.
'حمید یزدانی' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینكه این تسهیلات با هدف حمایت از هنرمندان صنایع دستی و تجهیز كارگاههای صنایع دستی پرداخت شد، ابراز امیدواری كرد: پرداخت این تسهیلات در زمینه حفظ و ترویج صنایع دستی موثر باشد.
وی گفت: این كمك های مالی در قالب تعمیر و تجهیز كارگاه های تولید صنایع دستی و یا خرید مواد اولیه به این هنرمندان پرداخت شد.
یزدانی افزود: در این راستا از هنرمندان رشته های مختلف از جمله دست بافته های سنتی، گلیچ بافی، سوزن دوزی، ساخت زیورآلات سنتی، لاك تراشی، تركه بافی، جارو بافی و خراطی حمایت شد.
مدیر كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به اینكه یكی از محورهای اصلی فعالیت این اداره كل حمایت از هنرمندان صنایع دستی است، گفت: فراهم كردن زمینه حضور صنعتگران فعال در نمایشگاه های منطقه ای و استانی و نیز خرید تولیدات این هنرمندان از جمله فعالیتهای انجام شده و در حال انجام برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی است.
در شهرستان شاهرود بیش از 600 هنرمند در رشته های مختلف صنایع دستی فعالیت دارند.
جشنواره زكات انگور در شهرستان شاهرود برگزار می شود

مدیركل كمیته امداد امام خمینی استان سمنان گفت: جشنواره زكات انگور 21 مهرماه جاری در شهرستان شاهرود برگزار می شود.

'نجفعلی انتظاری' روز یكشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ زكات بین آحاد مردم با شركت مسوولان كمیته امداد مركز و استان سمنان و نیز كشاورزان و باغداران شهرستان شاهرود در روستای رویان این شهرستان برگزار می شود.
وی گفت: برپایی نمایشگاه صنایع دستی و عرضه ارقام محصول انگور با همكاری میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان شاهرود از برنامه های جانبی این جشنواره است.
وسعت تاكستانهای شهرستان شاهرود سه هزار و 30 هكتار است كه دو هزار و 870 هكتار آن را درختان بارور تشكیل می دهند.
پیش بینی می شود امسال 71 هزار و 750 تن انگور از ارقام مختلف از تاكستانهای شاهرود برداشت شود.
بالغ بر شش میلیارد ریال زكات سال گذشته در شهرستان شاهرود جمع آوری شده است.
رتبه علمی شش عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود ارتقا یافت

هیات ممیزه دانشگاه صنعتی شاهرود با ارتقای رتبه علمی شش عضو هیات علمی این دانشگاه موافقت كرد.

به گزارش روز یكشنبه روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود هیات ممیزه این دانشگاه ارتقای مرتبه علمی دكتر 'محمد مهدی فاتح 'عضو هیات علمی دانشكده مهندسی برق و رباتیك به مرتبه استادی،دكتر سید'علی استوار نامقی' عضو هیات علمی و مدیر گروه دروس عمومی، دكتر'نادر جعفری راد 'عضو هیات علمی دانشكده ریاضی،دكتر 'علی كیوانلو' عضو هیات علمی و رییس دانشكده شیمی،دكتر 'بهرام بهرامیان 'و دكتر 'اسماعیل سلیمانی' اعضای هیات علمی دانشكده شیمی از استادیاری به مرتبه علمی دانشیاری موافقت كرد.
اعزام مبلغ به روستای زمان‏ آباد خارتوران بیارجمند

مسئول کانون فرهنگی تبلیغی بیارجمند از اعزام مبلغ به مناسبت دهه کرامت به روستای زمان‏ آباد خارتوران این بخش خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‏ الاسلام اسماعیل عباس ‏نژاد پنجشنبه چهاردهم مهر ماه در گفتگو با رابط خبر روابط عمومی در بیارجمند، افزود: بنا به درخواست شورای اسلامی روستا و اهالی روستای زمان‏آباد، حجت‏الاسلام علی اسفندیاری به این روستا اعزام شد.
وی تصریح کرد: اقامه نماز جماعت، تبیین شخصیت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) پاسخ‏گویی به احکام شرعی و شبهات دینی از مهم‏ترین وظایف این روحانی اعزامی است.
عباس‏ نژاد اظهار داشت: اعزام روحانی به روستاهایی که فاقد روحانی هستند یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان است که در مناسبت‌های ملی و مذهبی صورت می‌گیرد.
مسئول کانون فرهنگی تبلیغی بیارجمند با اشاره به اینکه 15 روحانی در بخش بیارجمند مشغول به امر تبلیغ هستند، خاطرنشان کرد: این اعزام از هفت مهر آغاز و تا 17 این ماه ادامه دارد.
برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در شاهرود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، این مراسم هفدهم مهرماه همزمان با سالروز میلاد امام رضا(ع) ساعت 19 و 30 دقیقه در محل هیات الشهداء شاهرود واقع در خیابان فردوسی، کوچه جنب اداره دارایی این شهر برگزار می شود.
سخنراین حجت الاسلام دکتر حسینی استاد حوزه از تهران و مداحی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از مهمترین برنامه های این مراسم است.
برگزاری یادواره شهدای نیروی انتظامی در شاهرود

صبحگاه روز پنج شنبه سیزدهم مهرماه یادواره سی و شش شهید نیروی انتظامی با حضور پرسنل این نیرو و خانواده های معظم شهدا و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.
در این مراسم معنوی که بیاد شهیدان نیروی انتظامی شهرستان شاهرود در هفته نیروی انتظامی برقرار شد دکتر کاظم جلالی نماینده شهرستان های شاهرود و میامی و مهندس بندرآبادی معاونت استاندار و فرماندار شاهرود و جمعی دیگر از مسئولین حضور یافتند.
در مراسم گرامیداشت شهدای نیروی انتظامی حضرت حجة الاسلام و المسلمین عبداللهیان سخنرانی کرد و در پایان از خانوداه های معظم این شهدا تقدیر به عمل آمد.
برگزاری نشست فرهنگی سیاسی در پایگاه مبارکه شاهرود برگزار شد

نشست فرهنگی سیاسی پایگاه مبارکه حوزه فاطمه الزهرا(س) سپاه شاهرود با حضور بیش از یکصد نفر از بسیجیان پایگاه در محل حسینیه مدرسه قلعه شاهرود برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، در این نشست استاد هاشم صدری از هادیان سیاسی بسیج در سخنانی با اشاره به نقش ویژه بانوان در جامعه گفت: شما خواهران هستید که بخش عظیمی از جامعه را تشکیل و به نوعی سرپرستی و هدایت می کنید و اگر شما آگاهی و بصیرت خود را افزایش دهید، مطمئناً جامعه در باب سیاست و بصیرت به سطح بسیار بالای خواهد رسید.
وی در ادامه با اشاره به نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید با بصیرت و مطالعه به افراد اصلح رای دهیم که فردا در پیشگاه خدا و شهدا شرمنده نباشیم.
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو