پایگاه خبری شاهرود
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت
درباره وبلاگ


اطـلاع رسـانی به هنـگام، دقیـق، شفـاف و هماهنگ، بهترین و بسترسازترین اهرم برای آمـاده كردن افـكار عمـومـی و فرهنگ سازی است.
بر این اسـاس و بـه مـنـظـور اطـلاع رسـانـی، پایگاه خبری شاهرود را ایجاد کردیم.
پایگاه نوپای خبری شاهرود، دست همكاری و هـمـراهی بـه سـوی هـمـه دسـت انـدركاران رسانه های خبری و اندیشه پردازان دراز كرده و خــود را نـیـازمـنـد بـهـره گـیـری از نـظــــرات و تجربیات شما می داند.
استفاده از مطالب و تصاویر وبلاگ با ذکر منبع بلامانع میباشد .

مدیر وبلاگ : خبرنگار
مطالب اخیر
نویسندگان
نشست مطبوعاتی شهردار شاهرود با خبرنگاران


شهردار شاهرود در گفتگو با خبرنگاران بودجه سال جاری شهرداری را 20میلیارد و 394 میلیون تومان اعلام کرد .

محمد جیرانی گفت : بودجه سال جاری بر اساس مبنای واقعی پیش بینی شده است که تا آخر سال تحقق پیدا خواهد نمود .

وی سرانه هرشهروند شاهرودی در سال را 136 هزار تومان اعلام کرد وگفت : هرشهروند این مبلغ را باید در سال به شهرداری پرداخت نماید تا ما بتوانیم به وظایف خود به خوبی عمل کنیم .

جیرانی شهرداری را وابسته به مردم دانست و گفت : ما در قبال خدماتی که به مردم ارائه می دهیم هزینه های آن را باید از آنان دریافت می کنیم .

شهردار شاهرود درآمد 5 ماهه شهرداری را در سال جاری 8 میلیارد و 900 میلیون تومان اعلام کرد و افزود : این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل 95 درصد رشد داشته است .

وی برنامه ریزی توسع شهری را اولویت برنامه های کاری شهرداری دانست و گفت : تملک اراضی در شهر روند بسیار خوبی را طی کرده است و تاکنون بیش از 2 میلیارد تومان در این راه هزینه شده است .

شهردار شاهرود تملک اراضی پادگان شاهرود در میدان ولایت و تملک اراضی میدان جمهوری را از مهمترین کارهای شهرداری در این بخش ذکر نمود و افزود : آرزوی دیرینه مردم شاهرود برای تعریض میدان جمهوری بزودی تحقق خواهد یافت و پیش بینی می گردد طی یک سال و نیم آینده این پروژه آماده شود .

وی دفع وهدایت آبهای سطحی ، توجه به تمام محلات در ارائه خدمات شهرداری ، احداث پارک بهارستان ، بهره برداری از ساختمان جدید آتش نشانی و خدمات ایمنی در بلوار عدالت در آینده نزدیک ، انتقال چاهای آب خام به جای آب شرب جهت آبیاری فضای سبز شهری ، انتقال میدان بار به خارج ازشهر ، بهبود وضعیت آسفالت وافزایش میزان تولید ، حمل ودفن بهداشتی زباله درسطح شهر وخریداری تعدادی از وسایل بازی برای راه اندازی شهربازی شاهرود را از دیگر اقدامات شهرداری اعلام کرد.

در پایان خبرنگاران به همراه شهردار شاهرود از پروژه های دردست اقدام شهرداری بازدید نمودند.
بیش از دو هكتار از زمین های پادگان شاهرود آزاد شد


شهردار شاهرودگفت: بیش از 3/2هكتار از اراضی حد شرقی پادگان شاهرود آزاد سازی و به تملك شهرداری شاهرود در آمده است.

'محمدجیرانی' روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی افزود:با همكاری و مساعدت فرمانده پادگان شاهرود و پرداخت هفت میلیارد و 50میلیون ریال این اقدام انجام شده است.
وی تصریح كرد:این خیابان 36متری در ادامه خیابان 48 متری علامه مجلسی است كه به میدان حسینی شاهرودی متصل خواهد شد.
وی خاطر نشان كرد:بالغ بر 20میلیارد ریال تاكنون برای آماده سازی این قسمت هزینه شده است.
وی اضافه كرد : بیش از یك میلیارد و 500میلیون ریال برای آسفالت این خیابان هزینه خواهد شد.
وی اظهار امیدواری كردبا اتمام این پروژه دسترسی مردم و زائرین امام هشتم (ع) از میدان هفتم تیر به میدان حسینی شاهرودی تسهیل شود.
بسیجیان كلاته خیج شاهرود به مناطق عملیاتی غرب كشور اعزام شدند


علی مهاجری' فرمانده حوزه حمزه سیدالشهدا كلاته خیج روز چهارشنبه با بیان این مطلب افزود: در این اردوی 5 روزه بیش از 50 نفر از بسیجیان پایگاه ولی عصر(عج) شهر كلاته خیج برای بازدید از مناطق عملیاتی غرب كشور عازم استان كرمانشاه شدند.
وی هدف از این بازدید را تجدید پیمان با آرمان های شهدا هشت سال دفاع مقدس و آشنایی نسل جوان با مناطق عملیاتی غرب كشور عنوان كرد و افزود: در این بازدیدها شركت كنندگان كه قالبا از قشر جوان می باشند از یادمان های عملیات مرصاد، پاوه، قصرشیرین، پادگان ارتش در گیلانغرب و مناطق دیدنی كرمانشاه و طاق بستان دیدن خواهند كرد.
'رمضان عرب نجفی' فرمانده پایگاه ولی عصر نیز با بیان اینكه استقبال از این اردو زیاد بوده افزود: به دلیل محدودیت های موجود افراد فعال پایگاه و شركت كنندگان در حلقه صالحین و فعالیت های بسیج ثبت نام و اعزام شده اند و ان شا ا... مابقی در اردوهای دیگر شركت داده خواهندشد.
تلاش برای شناسایی عامل آتش سوزی مراتع منطقه تاش شاهرود ادامه دارد


مجید زمانی'روز چهارشنبه با اشاره به اینكه در این آتش سوزی 30هكتار از مراتع این منطقه طعمه حریق شد ،افزود :این آتش سوزی در ساعت 11 صبح روز یكشنبه هفته جاری به وقوع پیوست .
وی خاطر نشان كرد:به محض اطلاع ازاین اتفاق مامورین اداره منابع طبیعی با تجهیزات و امكانات لازم به محل حادثه عزیمت و اقدامات مربوط به كنترل و مهار آتش سوزی را انجام دادند.
وی تصریح كرد:آتش سوزی در نهایت با تلاش مامورین در ساعت چهار صبح روز دوشنبه تحت كنترل درآمد و به صورت كامل خاموش شد.
وی به خسارت وارد آمده از جمله به سوختن تعدادی درختان ارزشمند ارس و زرشك و بوته مرتعی منطقه شامل گون،درمنه كوهی،اسپرس خاردار،كلاه میرحسن و گراسها اشاره كرد.
وی بیان كرد :شرایط مساعد آب و هوایی و رویشی و ایجاد پوشش گیاهی مناسب در عرصه های طبیعی در ابتدای سالجاری و استمرار كم سابقه هوای گرم و خشك ،یكی از دلایل استعداد منطقه در گسترش آتش سوزی است.
وی اضافه كرد: به همه گردشگران ،بهره برداران و هموطنان توصیه می شود، هنگام حضور در عرصه های مرتعی و جنگلی ،نكات ایمنی لازم را رعایت كنند.
وی با بیان اینكه علت اصلی این آتش سوزی تاكنون مشخص نشده است از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی در عرصه های طبیعی بلافاصله مــوضوع را از طریق شماره تلفن 24-0273222023و تلفن گویای 09696 به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گزارش كنند
فرمانده سپاه میامی: تمام لحظه‌های دوران دفاع مقدس درس است


به گزارش خبرگزاری فارس از میامی، یحیی دین‌پرور پیش از ظهر امروز در نشستی که به همین منظور برگزار شد، اظهار داشت: ایران خصوصا در دو قرن اخیر بارها در پایان هر جنگ سخت یا آسان، شاهد از دست‏رفتن بخشی از خاک خود بوده و جغرافیا و نقشه ایران دائما در حال کوچک شدن بود.
وی ادامه داد: اما انقلاب ایران داستانی دیگر داشت و در طولانی‌ترین و سخت‌ترین شرایط جنگ، دشمنان با تجهیزات نظامی نتوانستند حتی یک وجب از خاک ایران را بگیرند.
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه میامی خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) با ابتکار عمل و به صحنه آوردن جوانان و ملت ایران توانست غیرت و رشادت‌های مردم را ساماندهی کند و این مقاومت جانانه را در مقابل دشمن به وجود آورد.
دین‌پرور افزود: دفاع مقدس یک تجربه موفق از وحدت، انسجام، مدیریت، به‌کارگیری تجهیزات و امکانات و اداره کشور در شرایط بحران را به ایرانیان سلحشور آموخت.
وی گفت: از هر لحظه دفاع مقدس، می‌توان درس‏های زیادی آموخت و آن را به‏کار بست و دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است و تا ابد جاودان خواهد ماند.
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه میامی یادآور شد: به منظور گرامیداشت این دوران ناحیه مقاومت میامی برنامه‌های را تدوین کرده است که در هفته دفاع آنها را به مرحله اجرا در خواهد آورد.
دین‌پرور ادامه داد: فضاسازی سطح شهر و پایگاه‌ها، دیدار از ائمه جمعه و جماعات و روحانیان، برپایی نمایشگاه با محوریت هفته دفاع مقدس و دیدار از خانواده شهدا و ایثارگران از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.
وی از دیگر برنامه‌های این هفته را اجرای صبحگاه مشترک، به صدا در آوردن زنگ مقاومت در مدارس، قرائت وصیتنامه شهدا در سطح مدارس همراه با مسابقه، فعال کردن تورهای ایست و بازرسی، برگزاری یادواره شهدا و برگزاری جلسات حلقه‌های صالحین با محوریت دفاع مقدس عنوان کرد.
فرمانده سپاه شاهرود: تفکر بسیج گره‏گشای همه مشکلات انقلاب استبه گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، حسین ابوترابی پیش از ظهر امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس در نشستی که به همین منظور در شاهرود برگزار شد، به لزوم گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: اگر بخواهیم تعریفی از هشت سال دفاع مقدس داشته باشیم، باید بگوییم این دوران نمایش اوج رشادت، شجاعت، ایثار و جوانمردی ملتی سربلند و مجموعه‏ای از معارف و آموزه‌های کاربردی و راهبردی در حوزه‏های مختلف سیاسی، علمی، اقتصادی و نظامی‌ است.
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شاهرود در ادامه با اشاره به دلایل تکرار گرامیداشت هفته دفاع مقدس در هر سال گفت: یادآوری روزهای حماسه‌ای که در تاریخ نظیر ندارد ملتی چنین برگ زرینی در کارنامه خود ثبت کرده باشد، بسیار لازم است و باید این عزت به نسل‌های جوان که مورد هجوم دشمنان هستند منتقل شود.
ابوترابی با تمجید از مردم انقلابی ایران اسلامی تصریح کرد: مردم ما ملتی بزرگ هستند که با رشادت و شهادت‌طلبی نظم نوین جهانی طراحی شده از سوی مستکبران عالم را بر هم زدند و با توانمندی خویش دشمنان را به ذلت کشاندند.
وی در خصوص برنامه‏های هفته دفاع مقدس در شاهرود اضافه کرد: هفته دفاع مقدس امسال در شهرستان با رژه بسیجیان همراه با نیروهای مسلح آغاز می‏شود.
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شاهرود اضافه کرد: در ادامه، رزمایش فرهنگ رزمی ولایت برای نخستین بار در مرکز شهرستان اجرا می‌شود و در طول هفته دفاع مقدس مراسم ویژه گرامیداشت در کلیه پایگاه‏های مقاومت برگزار خواهد شد.
ابوترابی هدف از برپایی نمایشگاه و برگزاری رزمایش میدانی را یادآوری تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی دانست.
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شاهرود افزود: با توجه به اقدامات خصمانه دنیای استکبار علیه ملت مظلوم ایران، لازم است نسل جوان ما با اقدامات و نقشه‌های دشمن آشنا شوند و با برگزاری این نمایش و رزمایش می‌خواهیم قسمتی از تاریخ مبارزه و شیوه‌های مبارزه علیه دشمن را به نسل جوان منتقل کنیم.
وی در خصوص رابطه دفاع مقدس و جنگ نرم ادامه داد: واژه‌ جنگ را به تحمیل اراده از طرفی به طرف دیگر معنی کرده‏اند اما شیوه تحمیل اراده متفاوت است.
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شاهرود بیان کرد: در مقطعی از طریق جنگ سخت و نیمه سخت و اکنون هم با جنگ نرم دشمن مواجه هستیم و دشمن از این طریق اهداف خود را دنبال می‏کند و ملت عزیز و جوانان غیور ما هم شیوه‌های دشمن را شناخته‌اند و مقابله می‏کنند که مثل همیشه پیروزند.
ابوترابی در ادامه با اشاره به راه‏های آشنایی جوانان با دفاع مقدس اضافه کرد: جوانان از طریق مطالعه تاریخ انقلاب و جنگ تحمیلی و شرکت در اردوهای راهیان نور که گنجینه‏ای از معارف ارزشی است و از این طریق با بخشی از امکانات منهدم شده دشمن آشنا شده و به مظلومیت و در عین حال، به استقامت ملت ایران پی خواهند برد.
وی با اشاره حضور فعال بسیج در انقلاب افزود: بسیج در تمام عرصه‌های انقلاب اسلامی کارنامه‏ای درخشان از خود به جای گذاشته زیرا تکلیف محور بوده و این تفکر حلاّل همه مشکلات نظام است.
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شاهرود عنوان کرد: بسیجیان جنگ را با همین عقیده و سازندگی و کمک به مسئولان نظام را با همین تفکر ادامه داده‌اند و اکنون هم با توجه به جنگ نرم هوشمندانه در همه عرصه‏های کشور فعال هستند.
وی با اشاره به نقش نظام تربیتی صالحین در بسیج گفت: این نظام تربیتی در مقابله با شیوه‌ طراحی جنگ توسط دشمن به کارگرفته شده و این فعالیت تا پایین‌ترین رده تشکیلاتی بسیج ادامه دارد و تاکنون برکات زیادی همراه داشته است.
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه شاهرود در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: امید می‌رود با حضور با نشاط جوانان در حلقه‌های تربیتی شجره طیبه صالحین و همکاری صاحبان فکر و اندیشه در جامعه هر روز موفق تر از گذشته باشد.
راز چگونگی فرار متهم،فاش شد.


رییس‌ كل دادگستری استان سمنان از فرار یكی از محكومان به اعدام از زندان شاهرود خبر داد.
ایسنا: وی با بیان اینكه اقدامات انتظامی و قضایی برای دستگیری این فرد ادامه دارد، گفت: متاسفانه این زندانی با تبانی یكی از مأموران زندان چهارشنبه هفته گذشته اقدام به فرار كرده است.
رییس‌ كل دادگستری استان سمنان از فرار یكی از محكومان به اعدام از زندان شاهرود خبر داد.

احمد سیاوش‌پور در این‌باره اظهاركرد: زندانی متواری از محكومان به اعدام قاچاق موادمخدر بوده است كه پس از تأیید حكمش، قرار بود صبح روز دوشنبه 21 شهریور اعدام شود.

وی با بیان اینكه اقدامات انتظامی و قضایی برای دستگیری این فرد ادامه دارد، گفت: متاسفانه این زندانی با تبانی یكی از مأموران زندان چهارشنبه هفته گذشته اقدام به فرار كرده است.

سیاوش پور در تشریح جزییات متواری شدن این زندانی ادامه داد: درگیری صوری میان زندانیان ایجاد می‌شود و مأموران در حال جدا كردن افراد از یكدیگر بوده‌اند كه یكی از مأموران زندان كه از قبل با زندانی تبانی كرده بود، این فرد را فراری می‌دهد.

وی تاكید كرد: درحال حاضر این مامور در بازداشت است و به اقدامش برای همكاری در فراری دادن محكوم به اعدام، اعتراف كرده است.
ایمن‏سازی محورهای روستایی بیارجمند ـ خارتوران


مدیرکل راه و ترابری استان سمنان از آغاز عملیات ایمن‏سازی محورهای روستایی بخش بیارجمند ـ خارتوران در شاهرود خبر داد. رجب قربانپور ظهر امروز در حاشیه بازدید از این طرح، به آغاز عملیات ایمن‏سازی و نصب تابلو در محورهای روستایی بخش بیارجمند ـ خارتوران در شهرستان شاهرود خبر داد.
وی افزود: عملیات ایمن‏سازی محورهای روستایی در راستای تامین ایمنی و حل نقاط مستعد حادثه در محورهای استان سمنان در دست انجام است.
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان اضافه کرد: این عملیات که در یکی از محورهای پرتردد روستایی استان سمنان به جهت شرایط خاص منطقه حفاظت شده خارتوران انجام خواهد گرفت، با اعتباری بالغ بر 210 میلیون ریال در حال اجراست.
قربانپور مدت زمان اجرای این طرح را سه ماه دانست و افزود: با در نظر گرفتن حجم ترافیک عبوری از این محور عملیات ایمن‏سازی حاشیه پل‏ها و نصب تابلوهای هشداردهنده (اطلاعاتی) نیز انجام خواهد شد.
استان سمنان با داشتن 8 هزار و 612 کیلومتر راه شامل بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی و راه روستایی یکی از استان‌های پهناور کشور است.
با بهره‌برداری از طرح‌های سفر رهبری و دو سفر ریاست جمهوری، استان سمنان یکی از مترقی‌ترین استان‌های کشور در حوزه راه خواهد بود.
استان سمنان پنجمین استان وسیع کشور با طول بیش از 600 کیلومتر است که بافت اجتماعی استان در طول این مسیر شکل گرفته است.
‌مسافت بین شهرستان‌های بزرگ استان سمنان حداقل 100 کیلومتر بوده و در ضمن استان سمنان در مسیر اصلی مسافرت‌های کشور قرار گرفته است.
مسافرانی که قصد تشرف به بارگاه امام رضا‌ (ع) را دارند، باید از استان ما عبور کرده و در هنگام بازگشت نیز استان سمنان مسیر اصلی اکثر مسافران است.
خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان در جاده‌های استان سمنان بیشتر است.
بهره‏برداری از 3 طرح عمرانی در شاهرود


مسئول مهندسی سپاه پاسداران ناحیه شاهرود از بهره‏برداری سه طرح عمرانی در این شهرستان خبر داد.جواد رضوانی ظهر امروز در بازدید از این طرح‏ها، از اتمام برخی پروژه‏های سپاه ناحیه شاهرود در ماه‏های پایانی سال خبر داد.
وی با بیان اینکه مهندسی سپاه شاهرود در حال حاضر پیگیر چند پروژه عمرانی است، اظهار داشت: یکی از مهم‏ترین پروژه‏های سپاه ناحیه شاهرود که در دست ساخت بوده، زائرسرای سپاه شاهرود در زمینی به وسعت 600 متر مربع است.
مسئول مهندسی سپاه پاسداران ناحیه شاهرود اضافه کرد: این طرح در دو طبقه و با گنجایش یک کاروان 50 نفری و سه سوئیت اجرایی می‏شود و تاکنون بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رضوانی در ادامه اظهار داشت: منابع این زائرسرا در سفر رهبر معظم انقلاب به استان سمنان در سال 85 اختصاص یافته و این بودجه 100 درصد هزینه شده است.
وی گفت: برای محوطه‏سازی این پروژه با کسری بودجه مواجه شده‏ایم و در حال رایزنی برای اختصاص بودجه لازم برای تکمیل و تحویل پروژه هستیم.
مسئول مهندسی سپاه پاسداران ناحیه شاهرود افزود: امیدواریم این طرح تا هفته بسیج تکمیل شود و کاروان‏های زیارتی بسیج که برای استراحت نیاز به مکان دارند، این زائرسرا در اختیارشان قرار گیرد.

* ساخت مجموعه ورزشی مولود کعبه
مسئول مهندسی سپاه پاسداران ناحیه شاهرود همچنین با اشاره به ساخت مجموعه ورزشی مولود کعبه در سپاه شاهرود گفت: با توجه به دستور فرمانده سپاه استان سمنان، یک مجموعه ورزشی شامل استخر بزرگ و کوچک، سونا و جکوزی و سالن بدن‏سازی به مساحت 2 هزار متر مربع در حال ساخت بوده که گودبرداری و اقدامات اولیه آن انجام شده است.
رضوانی برآورد اولیه هزینه این پروژه را یک میلیارد تومان عنوان کرد.
مسئول مهندسی سپاه پاسداران ناحیه شاهرود گفت: پیش‏بینی می‏شود در صورت تامین اعتبار، مرحله نخست این طرح که شامل استخر است، در سال 91 آماده بهره‏برداری شود.

* ساخت سوله بحران در شاهرود
مسئول مهندسی سپاه پاسداران ناحیه شاهرود همچنین با اشاره به ساخت سوله بحران در محل آبشار شاهرود گفت: هدف از ساخت این سوله استفاده در مواقع بحرانی مانند سیل و زلزله و حوادث غیرمترقبه دیگر است که اعتبار آن به صورت مشترک توسط استانداری و سپاه استان سمنان تأمین خواهد شد.
رضوانی اظهار داشت: مساحت این سوله 650 متر مربع است و با ظرفیت حدود 300 نفر ساخته می‏شود.
مسئول مهندسی سپاه پاسداران ناحیه شاهرود اضافه کرد: از این طرح در زمان عادی به عنوان ورزشگاه استفاده و پیش‏بینی می‏شود تا اواخر مهر ماه سازه آن به بهره‏برداری برسد.
نصب تعداد چهار دستگاه از وسایل خریداری شده شهربازی شاهرود در آینده نزدیک


به گزارش روابط عمومی: شهرداری شاهرود بعد از انجام مراحل قانونی و انتشار آگهی مناقصه و انجام قرارداد با چند شرکت داخلی، تعداد 4 دستگاه از وسایل شهربازی خریداری و در آینده نزدیک آنها را نصب خواهد نمود .

شهردار شاهرود در این باره افزود : این وسایل شامل صندلی پرنده، ماشین تصادفی، چرخ و فلک، ترن هوائی میباشد.

جیرانی ادامه داد : وسایل مذکور با مبلغی بالغ بر 8/590/000/000 ریال خریداری و نصب خواهد شد .
قسم روباه را باور كنیم یا دم خروس را ؟؟؟


مدیر کل ارشاد سمنان اظهار داشت : در حال حاضر در استان سمنان سه سینمای فعال در شهرهای سمنان، گرمسار و مهدیشهر وجود دارد.اکران فیلم‏ها در سینمای گرمسار به‏روز بوده و در سینمای سمنان با یک ماه تاخیر صورت می‏گیرد اما در این زمینه استقبال خوبی از اکران فیلم‏ها می‏شود.
عضو کار گروه فرهنگ و هنر استان سمنان گفت: تلاش می‏کنیم تا گام‏‎های خوبی در جهت تقویت صنعت سینما برداشته شود و با ایجاد پردیس‏های سینمایی بتوانیم فیلم‏های خوب و به‏روز را در سمنان اکران کنیم.
مدیر تنها سینمای سمنان : بعضی روزها آنقدر تعداد تماشاچی كم است كه در طول یك روزممكن است در هیچ سالنی، فیلم اكران نشود. وی با انتقاد ازعملكرد ضعیف اداره ارشاد شهرستان سمنان در تبلیغ و فرهنگ سازی جهت استفاده از فضای فرهنگی سینما گفت: هرچه میزان تبلیغات و در نتیجه استقبال مردم از سینما بیشتر باشد، ما نیز با پشتوانه اداره ارشاد اسلامی و همكاری بانك‌های عامل با اطمینان خاطر و انگیزه بیشتری می‌توانیم با جذب تسهیلات مالی، فضای سینما را به سطح سلیقه و توقع علاقمندان و اهل سینما نزدیك تر كنیم.
حال به نظر شما کدام را باور کنیم؟
قسم روباه یا دم خروس؟
احتمال آتش‏سوزی در جنگل‏های شاهرود


معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود گفت: احتمال آتش‏سوزی در جنگل‏های شهرستان شاهرود در روزهای آینده بسیار بالاست.
محمدرضا عشقی صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری و اطفای حریق عرصه‏های منابع طبیعی شهرستان شاهرود با اشاره به شرایط آب و هوایی و پوشش گیاهی مناسب سال جاری در جنگل‏ها و عرصه‏های طبیعی، به استمرار کم‏سابقه هوای گرم و خشک در این فصل اشاره کرد.
وی افزود: احتمال وقوع آتش‏سوزی به ویژه در مناطق جنگلی دارای گونه‏های سوزنی و پهن‏برگ بسیار بالاست.
معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود آمادگی، هماهنگی و همکاری هرچه بیشتر ارگان‏های ذی‏ربط در امر مهار آتش را به عنوان یکی از راه‏های موثر برای مقابله با این پدیده مورد تاکید قرار داد.
عشقی با بیان اینکه گردشگران و عوامل انسانی یکی از عوامل اصلی بروز پدیده آتش‏سوزی در عرصه‏های طبیعی به ویژه در مناطق تفریحی جنگلی هستند، گفت: برای حفظ این مناطق تفریحی مانند منطقه جنگلی چهارباغ، شاهکوه، ابر، قطری، النگ و کالپوش، افزایش سطح آگاهی مردم و بالا بردن فرهنگ عمومی تاثیر به سزایی در پیشگیری از آتش‏سوزی در این مناطق دارد.
وی افزود: با توجه به وقوع خشکسالی‏های اخیر از همه همشهریان، گردشگران و بهره‏برداران می‏خواهیم در هنگام حضور در عرصه‏های مرتعی و جنگلی، نکات ایمنی لازم را رعایت کنند و در صورت مشاهده هرگونه آتش‏سوزی و تخلف، مراتب را در اسرع وقت با شماره تلفن‏های 4-02732222023 و تلفن گویای 09696 به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود و استان سمنان اطلاع دهند.
در این جلسه که با حضور جمعی از نمایندگان و روسای ادارات و دستگاه‏های مرتبط در امر اطفای حریق برگزار شد، شرکت‏کنندگان نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص روش‏ها و راهکارهای مناسب در زمینه اطفای حریق مطرح کردند.
همچنین در این جلسه دستگاه‏های اجرایی مرتبط با اعلام تجهیزات و امکانات موجود، همکاری خود را برای اطفای حریق‏های احتمالی عنوان و آمادگی کامل خود را در صورت فراخوان برای این امر بسیار مهم و حیاتی اعلام کردند.
در سال گذشته، 32 مورد آتش‏سوزی در سطح جنگل‏ها و مراتع شاهرود رخ داد که وسیع‏ترین آنها، آتش‏سوزی سطحی در سطح 45 هکتار در منطقه پلنگ آرام بود.گردهمایی توجیهی فرماندهان پایگاههای بسیج شاهرود برگزار شد

گردهمایی توجیهی فرماندهان پایگاههای بسیج در محل کانون جوانان بسیج شاهرود و با حضور بیش از 200 نفر از فرماندهان پایگاهها و مسئولین بسیجی سپاه ناحیه شاهرود برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری اریا ، سرهنگ حسین ابوترابی در سخنانی با اشاره به ساختار جدید ابلاغی با توجه به نوع ماموریت سازمان بسیج گفت: سازمان بسیج مستضعفین متناسب با طراحی دشمن در مواجهه با نظام و کشور اسلامی، برای مقابله با ترفند آنها، سازمان و ساختاری را تعریف می کند، مقطعی بحث نظامی بود و پایگاهها در بعد نظامی کار می کردند، اما الان بحث جنگ نرم است و باید از استعداد بسیج در جهت مقابله با این حربه دشمن استفاده کرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شاهرود در ادامه گفت: اگر می خواهیم با این ترفندهای دشمن مقابله کنیم باید ساختاری داشته باشیم که اکنون این ساختار تعریف و ابلاغ شده که فرماندهان پایگاه ها و مسئولین باید با توجه به این ساختار، کارهای شان را انجام دهند.
وی گفت: در پایگاهها دو بحث اساسی و مبنایی تعریف شده که یکی حلقه صالحین و دیگری شورای امربه معروف و نهی از منکر است؛ و باید به طور جدی این دو ماموریت پیگیری و اجرایی شود که یکی مربوط به نظام تربیتی و بصیرتی بسیجیان و بعد فردی آنها است که بسیار مهم است و نیاز همیشگی و ضروری انقلاب است و هیچ بسیجی در پایگاه عضو نیست مگر در حلقه صالحین پایگاه حضور دارد.
وی با اشاره به عضویت بیش از 60 هزار بسیجی عادی در پایگاههای مقاومت سپاه شاهرود گفت: باید در بسیج شهرستان شاهرود، بیش از 600 حلقه صالحین ایجاد شود.
وی در پایان گفت: بسیجی در حال حاضر دو هویت دارد که یکی هویت صالحین و دیگری هویت رزمی است که در پرتو ولایت و گوش به فرمان ایشان عمل می کند.
در ابتدای این گردهمایی سرهنگ احمد صادقی مسئول طرح و برنامه سپاه ناحیه شاهرود به تشریح ساختار جدید پایگاههای مقاومت بسیج پرداخت و گفت: با توجه به ابلاغیه سازمان بسیج مستضعفین در هر پایگاه مقاومت با توجه به جمعیت آن از یک تا دوازده حلقه صالحین تشکیل می شود که حلقه‌ها به دو دسته خاص و عام تقسیم می شود.
وی در ادامه گفت: در ساختار جدید هر محله و روستا که بتواند یک حلقه صالحین تشکیل دهد پایگاه در آن نقطه به محوریت مسجد ایجاد خواهدشد افزود: در ساختار جدید در محلات و روستاها باید 70 درصد جمعیت عضو بسیج باشند.
وی در پایان با اشاره به کیفیت و کمیت برنامه های بسیج گفت: در ساختار جدید بسیاری از خلاء ها تکمیل و کارکرد پایگاهها و تاثیرگذاری آنها افزایش یافته که فرماندهان باید تلاش خود را مضاعف کنند تا به نحوه مطلوب این ساختار اجرا شود.
فرماندار : دسترسی به كالای باكیفیت وارزان از اهداف مهم نمایشگاه عرضه مستقیم است


فرماندار شاهرود گفت: دسترسی به كالاهای با كیفیت و ارزان قیمت از اهداف مهم برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم است.
'مهدی بندرآبادی' شنبه شب در مراسم افتتاح نمایشگاه پاییزه شاهرود در گفت وگو با خبرنگار ایرنا فزود :از اهداف دیگر نمایشگاه های عرضه مستقیم كالا،سهولت در تهیه كالای مورد نیاز شهروندان است.
وی با اشاره به اینكه وزارت بازرگانی با كمك اصناف،بازاریان و مجمع امور صنفی در مقاطع مختلف اقدام به برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم كالا می كند،گفت: در نمایشگاه پاییزه بطور متوسط بین 10 تا 20 درصد اقلام با قیمت پایین از عرف بازار به مردم عرضه می شود.
وی افزود : در این نمایشگاه تولیدكنندگان و عمده فروشان در 80 غرفه كالاهای مورد نیاز مردم را عرضه می كنند.
وی اعلام كرد: لوازم التحریر،كیف و كفش،پوشاك و مواد پروتئینی از جمله كالاهایی هستند كه در این نمایشگاه عرضه می شود.
وی با بیان اینكه عرضه كالای باكیفیت در نمایشگاه های عرضه مستقیم همواره به عنوان یك امر مهم از سوی دستگاههای اجرایی ذیربط مورد توجه بوده ،گفت:مجمع امور صنفی كه از متولیان برپایی این نوع نمایشگاه هاست بازرسینی را به كار گرفته كه هم بر قیمت و هم بر كیفیت كالاهای عرضه شده ،نظارت دارند.
وی تاكید كرد : همچنین در داخل نمایشگاه هسته نظارت بازرسی مستقر است تا چنانچه غرفه داری بخواهد گران فروشی و یا كالای بی كیفیت به مردم عرضه كند،مطابق قانون با وی برخورد می شود.
نمایشگاه پاییزه عرضه مستقیم كالا در شاهرود از روز نوزدهم شهریور ماه جاری به مدت 10 روز در محل انبار غله برپاست.
متخلفین شكار غیرمجاز در شاهرود دستگیر شدند


ماموران اجرایی محیط زیست شاهرود موفق به دستگیری متخلفین شكار غیرمجاز در این شهرستان شدند.
به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان حفاظت از محیط زیست استان سمنان، مامورین اجرایی اداره حفاظت از محیط زیست شاهرود حین گشت زنی و كنترل مناطق آزاد مجن موفق به دستگیری یك شكارچی متخلف سابقه دار شدند.
از این شكارچی غیرمجاز یك قبضه سلاح گلوله زنی فاقد جواز حمل، یك دستگاه دوربین چشمی و تعدادی ادوات شكار كشف و ضبط شد.
مامورین محیط زیست شاهرود با توجه به شماره سلاح مكشوفه صاحب اسلحه را نیز شناسایی و وی را به اداره محیط زیست شاهرود احضار و مورد بازجویی قرار دادند.
متهمین سرانجام به شكار یك راس قوچ وحشی اعتراف و لاشه مذكور را به این اداره منتقل كردند.
این دو متخلف پس از تكمیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند
هیچگونه مورد مشكوك ابتلا به وبا در شاهرود مشاهده نشده است


شاهرود - رییس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود گفت :هیچگونه مورد مشكوك ابتلا به وبا در شاهرود مشاهده نشده است.

دكتر 'محسن اعرابی 'روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود :تا كنون چند مورد بیماری اسهال حاد و استفراغ در مناطق روستایی ناشی از مصرف آب آشامیدنی غیر بهداشتی مشاهده شده كه درمان شده اند.
وی خاطر نشان كرد :آزمایش های انجام شده بر روی این بیماران وجود بیماری وبا را تایید نكرده است.
وی اعلام كرد:توسط این دانشگاه و دیگر مسوولان دستگاههای اجرایی ذیربط ،آموزش های مورد نیاز درخصوص مصرف آب آشامیدنی و توصیه های بهداشتی به ویژه در مناطق روستایی ارایه شده است.
تانکر حامل گازوئیل واژگون و آتش گرفت


تانكر حمل گازوییل در كیلومتر 5 محور شاهرود- میامی به دلیل نا معلومی واژگون و طعمه حریق شد.

با توجه به شرایط خطرناك بوجود آمده بلافاصله نیروهای 2 ایستگاه آتش نشانی و خودرو های پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

آتش نشانان با استفاده از لوله های آبرسانی و ریختن كف بر روی تانكر مشتعل عملیات اطفای حریق را آغاز نمودند كه حدود 30 دقیقه بطول انجامید.

با هماهنگی بعمل آمده با شركت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه شمالشرق با استفاده از پمپهای مخصوص باقیمانده گازوییل به تانكر دیگر منتقل و پس از هدایت تانكر با جرثقیل عملیات پاكسازی و آزاد سازی محور صورت پذیرفت.
سه كوهنورد در ارتفاعات شاهوار شاهرود نجات یافتند


سه كوهنورد در منطقه قطار زرشك شهرستان شاهرود كه هنگام صعود به ارتفاعات شاهوار دچار حادثه شده بودند،توسط گروه امداد و نجات كوهستان هلال احمر شاهرود نجات یافتند.
سرگروه امداد و نجات كوهستان هلال احمر شهرستان شاهرود روزشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: صبح روز گذشته در تماس تلفنی به آنها اعلام شد این سه نفر در مسیر صعود در منطقه ای كه كوه های آن شنی است گرفتار شدند.
'مصطفی متحدی ' اعلام كرد: این سه كوهنورد به علت اینكه آشنایی كامل به شرایط این منطقه را نداشتند در موقعیت بسیار خطرناكی قرار گرفته بودند.
وی ادامه داد:گروه امداد و نجات هلال احمر بلافاصله برای نجات این سه نفر با تمام تجهیزات و لوازم مورد نیاز خود را به حادثه دیدگان رساند.
وی تاكید كرد : امدادگران با نصب كارگاه صخره ای و با تلاش بسیار به دلیل شرایط سخت محل حادثه این سه نفر را كه هر سه آنها مرد و بین 30 تا40 سال سن داشتند ،پس از چند ساعت عملیات امدادی وی‍ژه كوهستان ،نجات داد.
وی از كلیه علاقه مندان به كوهپیمایی خواست علاوه بر استفاده از تجهیزات مورد نیاز، با اطلاعات بیشتری از منطقه ،مسیر حركت خود را برای كوهپیمایی انتخاب كنند .
بند آبخیزداری سطوه شاهرود به بهره برداری رسید


رییس اداره منابع طبیعی شهرستان شاهرود گفت: بند آبخیزداری سنگ و ملات سطوه - شاهرود با اعتبار یك میلیارد و 400میلیون ریال به بهره برداری رسید.


'مجید زمانی' روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای رسیدن به اهداف آبخیزداری،عملیات احداث این طرح از محل اعتبارات خشكسالی و حوادث اجرا شده است.
وی خاطر نشان كرد :حجم عملیات سنگ و ملات این بند دو هزار 200 مترمكعب وحجم عملیات خاكبرداری آن 100مترمكعب است.
وی با اشاره اینكه این بند در بالادست روستای سطوه به اجرا گذاشته شده است گفت : مساحت حوزه آبگیر آن سه هزار و400هكتار ،ارتفاع آن 13 متر و طول تاج 43 متر است.
وی با بیان اینكه هدف از اجرای این طرح كنترل سیلاب و تغذیه سفره های آب زیرزمینی منطقه است ،افزود :حجم مخزن این طرح قادر است هر بار تا 153 هزار متر مكعب سیلاب را ذخیره و از خسارات احتمالی سیلابهای فصلی نیز در پایین دست جلوگیری كند.
وی اظهار داشت:اجرای پروژه های آبخیزداری طی سنوات گذشته نقش بسیار زیادی در حفاظت خاك،كنترل سرعت و خسارات ناشی از سیلاب و تغذیه سفره های آب زیرزمینی ،چاه ها و قنوات موجود در منطقه داشته است.
برداشت انگور از تاكستان های شاهرود بیش از71 هزارتن برآورد شد


مدیرجهاد كشاورزی شهرستان شاهرود گفت :میزان برداشت انگور از تاكستانهای این شهرستان در سالجاری از ارقام مختلف 71 هزار و 750 تن برآورد شده است.

' مرتضی معتمد' روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا سطح زیركشت انگور در این شهرستان را سه هزار و 30 هكتار ذكر كرد و افزود: دو هزار و 870 هكتار از تاكستانها بارور و بقیه نهالستان است.
وی بیان كرد: متوسط عملكرد تاكستانهای این شهرستان در سالجاری 25 تن در هكتار است.
مدیرجهاد كشاورزی شهرستان شاهرود گفت : گونه‌های انگور خلیلی،لعل،عسگری،صاحبی و فخری سفیداز جمله گونه‌های زودرس است كه حدود 15درصد تاكستانهای این شهرستان را تشكیل می دهد.
معتمد اظهار داشت: 85 درصد باغ‌های انگور شهرستان شاهرود نیز به رقم سرخ فخری (زمستانی) اختصاص دارد كه دیررس‌ترین رقم انگور در این شهرستان است.
مدیرجهاد كشاورزی شهرستان شاهرود افزود: این رقم به علت قابلیت انبارداری بالا تا شب عید در سردخانه‌ها نگهداری و به تدریج به بازار ،عرضه می‌شود.
در سال گذشته سطح تاكستانهای بارور شاهرود دو هزار826 هكتار و میزان برداشت آن بالغ بر 65 هزار تن بود
امام جمعه شاهرود تاكید كرد : امنیت مهمترین مقوله اجتماعی است


امام جمعه شاهرود در دیدار جمعی از مسئولان این شهرستان تاكید كرد : امنیت مهمترین مقوله اجتماعی است كه تحقق كامل آن در گرو همكاری آحاد جامعه با پلیس می باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ، رییس پلیس امنیت عمومی شهرستان شاهرود به اتفاق تعدادی از روسای صنوف شهرستان با حضور در دفتر كار امام جمعه این شهر با وی دیدار و گفت و گو كردند .

امام جمعه شاهرود در این دیدار از تلاش ماموران انتظامی در راستای حفظ امنیت به ویژه نظارت بر اماكن و اصناف قدردانی كرد و گفت : امنیت مهمترین مقوله اجتماعی است كه تحقق كامل آن در گرو همكاری آحاد جامعه با پلیس می باشد .

حجت الاسلام « محمود ترابی » با بیان این كه نقش صنوف در پیشبرد انقلاب از طریق همكاری با دستگاه های دولتی بر هیچكس پوشیده نیست ، خطاب به روسای اصناف تاكید كرد : در این بین همراهی شما با نیروی انتظامی در تحقق امنیت عمومی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد .

در ابتدای این دیدار نیز سرهنگ " احمد شریفی " رئیس پلیس امنیت عمومی شهرستان شاهرود ضمن ارایه گزارشی ، تعامل صنوف با نیروی انتظامی را مطلوب ارزیابی و خاطر نشان كرد : تقویت این همكاری ها نقش موثری در كاهش جرایم دارد .

در ادامه این جلسه نیز روسای صنوف نقطه نظرات خود را در راستای افزایش تعامل با پلیس ارایه كردند .
تشکیل 300 حلقه صالحین در شاهرود


به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، حجت‌الاسلام علیرضا اسکندرپور ظهر امروز در نشستی که به همین منظور در شاهرود برگزار شد، با اشاره به اهداف نظام صالحین در بسیج اظهار داشت: می‏توانیم با کادرسازی در حلقه‌های تربیتی صالحین نیروهای متعهد و متخصص برای اسلام و اهداف انقلاب تربیت کنیم.
مسئول نظام صالحین سپاه ناحیه شاهرود افزود: شجره طیبه صالحین و احیای آن نیاز به انسان‌هایی دارد که نسبت به هدایت اقشار جامعه حریص باشند.
اسکندرپور با اشاره به رسیدن به اهداف در شجره طیبه صالحین گفت: ما برای نیل به اهداف طیبه صالحین باید از دنیای مادی خودمان بگذریم و وقت مضاعفی را در تربیت نسل جوان برداریم.
وی هدف شجره طیبه صالحین را رفاقت خواص پایگاه‌ها و نیروهای دلسوز با نسل جوان عنوان کرد و افزود: تا این رفاقت بین افراد اتفاق نیفتد، هدف شجره طیبه صالحین که همان جذب و پرورش استعدادها و بصیرت افزایی است، محقق نخواهد شد.
مسئول نظام صالحین سپاه ناحیه شاهرود ادامه داد: ما در شجره طیبه صالحین در مرحله اول برای رسیدن به هدف اعتقادی نیاز به آمار نداریم و کیفیت برای ما اولویت امر است.
اسکندرپور با بیان اینکه هم‏اکنون ما بیش از 300 حلقه صالحین داریم، گفت: از این تعداد بیش از 60 حلقه آن کیفیت لازم را ندارند که با برگزاری دوره‌های آموزشی برای سرگروه‌های صالحین امیدواریم حلقه‌های صالحین به دو برابر افزایش یابد و ما به اهداف شجره طیبه صالحین در اقشار مختلف بسیج نزدیک شویم.
نمایشگاه پاییزه عرضه مستقیم كالا در شاهرود دایر می شود


رییس اداره بازرگانی شهرستان شاهرود گفت:نمایشگاه پاییزه عرضه مستقیم كالا از روز هیجدهم شهریور ماه جاری در شاهرود به مدت 10 روز در محل انبار غله برپا می شود

این نمایشگاه در راستای تنظیم بازار و تامین مایحتاج عمومی مردم دایر می شود و كالاها با قیمت های مناسب از سوی مجمع امور صنفی عرضه می شود.

در این نمایشگاه تولیدكنندگان و عمده فروشان در 80 غرفه كالاهای خود را عرضه خواهند كرد.لوازم التحریر،كیف و كفش،پوشاك و مواد پروتئینی از جمله كالاهایی هستند كه در این نمایشگاه به مردم عرضه خواهد شدپایگاه خبری شاهرود :

امسال نیز با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس، دست‌اندرکاران تنظیم بازار از برپایی نمایشگاه‌های فروش پاییزه از 18 تا 28 شهریور ماه برای تامین اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان با قیمت و کیفیت مناسب خبر دادند اما به‌نظر می‌رسد باز هم وعده‌های مسئولان صنفی برای نظارت کمی و کیفی بر کالاهای عرضه‌شده در این نمایشگاه‌ها محقق نشده است. بررسی قیمت و کیفیت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه‌های فروش پاییزه تا کنون نیز نشان‌دهنده آن است که قیمت کیف و کفش و نوشت افزار و مواد‌غذایی عرضه‌شده در این نمایشگاه‌ها اختلاف چندانی با قیمت‌های سطح شهر نداشته و کیفیت کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه‌ها که اغلب چینی است نیز چندان رضایت بخش نیست.

از سوی دیگر مشکلات قبلی بر پایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا مانند نبود فضای مناسب و امکانات رفاهی، سیستم نامناسب حمل‌ونقل و عرضه سایر اقلام موجب شده تا نمایشگاه‌های مذکور بیشتر به محلی برای برپایی حراج‌های فصلی تبدیل شده و انواع پوشاک و سایر مایحتاج مردم نیز در این نمایشگاه‌ها عرضه شود. افزایش عرضه کالاهای بی‌کیفیت در نمایشگاه‌های فروش پاییزه در حالی است که رئیس شورای اصناف از جلوگیری از ورود و عرضه کالاهای بی‌‌کیفیت و غیراستاندارد در این نمایشگاه‌ها و برخورد شدید با متخلفین و عرضه‌کنندگان اینگونه کالاها خبر داده است.

در هر صورت ،امیدواریم امسال این نمایشگاه ، با کاربرد بیشتری برای همشهریان عزیزمان برپا شود و شاهد مشکلات سنوات گذشته در این نمایشگاه نباشیم.
کشف 223 کیلوگرم تریاک در شاهرود


فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: قاچاقچیان قصد داشتند این میزان تریاک را که از سیستان و بلوچستان تحویل گرفتند در استانهای سمنان و گلستان توزیع کنند. سردار قاسم نصری افزود: در این زمینه 6 قاچاقچی دستگیر و 2 خودروی زانتیا و پژو هم کشف شد 
واگذاری بخشی از حفاظت‏ها در شاهرود به بخش خصوصی


با توجه به اهمیت و جایگاه منابع طبیعی، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود به منظور حفظ و حراست از عرصه‌های جنگلی و مرتعی و با توجه به کمبود نیرو و بازنشسته شدن تعدادی از قرق‏بانان، مراقبت و نگهداری بخشی از حوزه استحفاظی خود را به صورت موقت و با انعقاد هفت فقره قرارداد به پیمانکاران بخش خصوصی، با اعتباری معادل 160 میلیون ریال محول کرد.
حفظ و نگهداری از عرصه‌های منابع طبیعی و جلوگیری از ورود و خروج دام به جنگل‌ها و مراتع و جلوگیری از تخریب این عرصه‌ها توسط افراد سودجو یکی از وظایف اصلی و حیاتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است.
با توجه به وسعت 5 میلیون هکتاری عرصه‌های طبیعی شهرستان شاهرود، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان به تنهایی قادر به انجام این مهم نیست.
باید با ترویج و اطلاع رسانی بهینه سعی شود تا مردم هر منطقه خود به عنوان ضابط و حافظ منابع طبیعی اهمیت آن را شناخته و در حفظ و احیای آن کوشا باشند.
همچنین خواسته شده است تا با توجه به وقوع خشکسالی‏های اخیر از همشهریان، گردشگران و بهره‌برداران تقاضا می‏شود که در هنگام حضور در عرصه‌های مرتعی و جنگلی نکات ایمنی لازم را رعایت کرده و در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی و تخلف مراتب را از طریق شماره تلفن‌های 24-02732222023 و تلفن گویای 09696 به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود اطلاع دهید.برگزاری مراسم سالروز تخریب بقیع در شاهرود


هیات محبین حسن بن علی (ع) شاهرود با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان اقدام به برگزاری مراسم سالروز تخریب حرم ائمه بقیع در این شهر نموده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، این مراسم چهارشنبه شانزدهم شهریور ساعت 20 و 30 دقیقه در مسجد مصلی شاهرود واقع در خیابان مصلی این شهر برگزار می شود.

سخنرانی حجت الاسلام عزیزی مسوول فرهنگی و امور مساجد آستان قدس رضوی و مداحی حاج مهدی اکبری از جمله برنامه های این مراسم است.

بنا بر این گزارش: در هشتم شوال سال 1344 هجری قمری پس از اشغال مکه ، وهابیان به سرکردگی عبدالعزیزبن سعود روی به مدینه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر ، سرانجام آن را اشغال نموده ، مأمورین عثمانی را بیرون کردند و به تخریب قبور ائمه بقیع و دیگر قبور هم چنین قبر ابراهیم فرزند پیامبر اکرم – صلی الله علیه و آله و سلم – قبور زنان آن حضرت ، قبر ام البنین مادر حضرت اباالفضل العباس – علیه السلام – و قبر عبدالله پدر پیامبر و اسماعیل فرزند امام صادق – علیه السلام – و بسیاری قبور دیگرپرداختند . ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و روی قبور حضرات معصومین امام مجتبی ، امام سجاد ، امام باقر و امام صادق – علیهم السلام – قرار داشت را از جا در آورده، بردند.
پایگاه شهدای بسیج شهر بسطام افتتاح شد


فرمانده حوزه مقاومت كربلای بسطام از افتتاح پایگاه شهدای بسیج این شهر خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و تبلیغات سپاه قائم استان سمنان سرهنگ ' غلامحسن حسین‌پور' با بیان این پایگاه دومین پایگاه شهر بسطام است اظهار داشت: تشكیل پایگاه مقاومت بسیج در مهدیه مبتنی بر رویكرد سپاه در مقابله با جنگ نرم دشمن و ارتقای آگاهی نسل جوان و عمق بخشی به فعالیت جوانان است.
وی شكوفا شدن استعدادها و حمایت از پیشكسوتان جهاد و شهادت و نیز توجه به خانواده معظم شهدا را از برنامه های اصلی بسیج دانست و افزود: هدف از افتتاح پایگاه بسیج در این شهر، جمعیت بالای شهر بسطام و تقاضای جوانان بسیجی برای افزایش حضور بسیج و فرهنگ بسیجی در اداره این شهر تاریخی بوده است.
حسین پور با اشاره به فعالیت‌های هیات جوانان حضرت علی‌ اكبر (ع) و اجتماع پرشور جوانان در این هیات تشكیل پایگاه در مهدیه شهر بسطام و اجتماع این جوانان را ضروری دانست.
وی ابراز امیدواری كرد: بسیجیان عضو پایگاه شهدا با همكاری پیشكسوتان و همراهی جوانان بسطام، برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی بسیاری را باید در راستای اهداف نظام و ارتقای آگاهی و بصیرت جوانان به انجام برسانند.
در این مراسم 'علی باقری' یكی از رزمندگان دفاع مقدس و از هادیان سیاسی بسیج به عنوان فرمانده پایگاه شهدای بسطام معرفی شد .


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • آخرین بروز رسانی :
.
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic